Słownik Aleksytymia. Leczenie uświadamiania sobie, rozumienia i zwerbalizowania własnych emocji.
aleksytymia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aleksytymia

Co to znaczy ALEKSYTYMIA: Niezdolność do odczuwania, uświadamiania sobie, rozumienia i zwerbalizowania własnych emocji. Aleksytymicy przejawiają niezdolność do werbalizacji własnych emocji, odróżnienia pobudzenia fizjologicznego od emocjonalnego, ubóstwo życia wyobrażeniowego i operacyjny styl myślenia. Maruszewski T., Ścigała E. (1998) Emocje, aleksytymia, poznanie. Poznań, Wydawnictwo Fundacji Humaniora
Definicja Al-Anon:
Co to jest tradycjach Dwunastu Kroków AA ekipa wzajemnej pomocy dla członków rodzin alkoholików. Ruch Al-Anon powstał, gdy żony pierwszych uczestników odkryły, iż problemy w pożyciu z małżonkami pojawiały się z aleksytymia.
Definicja Agresja:
Co to jest odnosząc się do szerokiej gamy działań charakteryzujących się na przykład atakowaniem czy wrogością. Zwykle definicja "agresja" ustala takie działania, co do których można przypuszczać, iż aleksytymia.
Definicja Alkohol:
Co to jest ekipa związków organicznych, pochodnych węglowodorów. Etanol (alkohol etylowy) należy do tej klasy związków i jest kluczowym składnikiem psychoaktywnym napojów alkoholowych. Prócz wykorzystania do aleksytymia.
Definicja Autyzm:
Co to jest jest zaburzeniem rozwojowym, charakteryzującym się trzema kluczowymi cechami patologii funkcjonowania: * skrajnym unikaniem poprzez dziecko kontaktów z innymi ludźmi * potrzebą zachowania aleksytymia.

Leczenie Aleksytymia znaczenie w Definicje leczenie A .

  • Dodano:
  • Autor: