Słownik Alkohol. Leczenie organicznych, pochodnych węglowodorów. Etanol (alkohol etylowy) należy do.
alkohol co to jest

Czy przydatne?

Definicja Alkohol

Co to znaczy ALKOHOL: Alkohole to spora ekipa związków organicznych, pochodnych węglowodorów. Etanol (alkohol etylowy) należy do tej klasy związków i jest kluczowym składnikiem psychoaktywnym napojów alkoholowych. Prócz wykorzystania do celów spożywczych, aalkohol jest także stosowany jako paliwo, rozpuszczalnik i surowiec w przemyśle chemicznym. Alkohol należy do ekipy środków uspokajających / nasennych. Jego spożywanie ma liczne socjalne skutki, a intoksykacja może prowadzić do zatrucia, a nawet zgonu. Długookresowe nasilone picie może prowadzić do uzależnienia od alkoholu, a również różnych zaburzeń somatycznych i psychicznych. Alkohol absolutny to etanol zawierający nie więcej niż 1% wagowy wody. Termin ten odnosi się do alkoholu zawartego w napojach alkoholowych - w przeliczeniu na stuprocentowy etanol. Alkohol metylowy jest najprostszym chemicznie alkoholem użytkowanym w przemyśle, a również jako środek do denaturacji etanolu, mający zapobiegać spożywaniu alkoholu niespożywczego. Metanol jest silnie toksyczny i może powodować upośledzenie widzenia, ślepotę, śpiączkę a nawet zgon. Słownik terminów. Alkohol i narkotyki(1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Amfetamina:
Co to jest należacych do klasy amin sympatykomimetycznych o bardzo mocnym działaniu stymulującym ośrodkowy układ nerwowy. Ekipa ta obejmuje między innymi dekstroamfetaminę, metamfetaminę (i jej pochodną ecstasy alkohol.
Definicja ADHD:
Co to jest patrz: zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji alkohol.
Definicja Agresja:
Co to jest odnosząc się do szerokiej gamy działań charakteryzujących się na przykład atakowaniem czy wrogością. Zwykle definicja "agresja" ustala takie działania, co do których można przypuszczać, iż alkohol.
Definicja Abstynencja:
Co to jest od używania substancji psychoaktywnych albo (w tym: picia napojów alkoholowych). Przyczyną mogą być wyznawane zasady.patrz także: trzeźwość Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa alkohol.

Leczenie Alkohol znaczenie w Definicje leczenie A .

  • Dodano:
  • Autor: