Słownik Barbiturany. Leczenie ośrodkowy układ nerwowy, pochodne kwasu barbiturowego. Barbiturany.
barbiturany co to jest

Czy przydatne?

Definicja Barbiturany

Co to znaczy BARBITURANY: Środki o działaniu tłumiącym na ośrodkowy układ nerwowy, pochodne kwasu barbiturowego. Barbiturany stosuje się jako leki przeciwdrgawkowe, znieczulające, uspokajające i nasenne - znacząco rzadziej - jako przeciwlękowe.Działanie leku w zależności od dawki może być uspokajające, nasenne, lecz może również prowadzić do zgonu. Przedział pomiędzy dawką terapeutyczną a toksyczną jest bardzo wąski, co regularnie jest powodem zgonów po przedawkowaniu.Alkohol wzmacnia działanie barbituranów. Ważną powodem zgonów jest łączne zatrucie barbituranami i alkoholem. Długookresowe używanie barbituranów skutkuje tolerancję, która w tym przypadku rozwija się dość błyskawicznie, i uzależnienie od leku, pomimo zażywania przepisanych dawek.Specyficzne symptomy zaburzeń spowodowanych używaniem barbituranów obejmują: * intoksykację barbituranami - upośledzenie koncentracji uwagi, pamięci i koordynacji, a również brak kontroli nad impulsami agresywnymi i seksualnymi; może prowadzić do śmierci
* zespół abstynencyjny - obejmuje takie symptomy, jak: nudności, osłabienie, tachykardia, drżenie rąk, a po tygodniu od zaprzestania przyjmowania pojawia się majaczenie; po raptownym przerwaniu zażywania - pełne napady drgawkowe
* otępienie - trwałe upośledzenie wyższych funkcji korowych (pamięci, myślenia, orientacji, rozumienia, mowy, wnioskowania i tak dalej)
patrz także: benzodiazepinyReber A. (2000). Leksykon psychologii Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Bulimia:
Co to jest żarłoczność psychiczna) jest zespołem charakteryzującym się okresowymi napadami obżarstwa i nadmierną koncentracją na kontroli masy ciała. Pacjentki z bulimią stosują skrajne sposoby przeciwdziałania barbiturany co znaczy.
Definicja Borderline (Osobowość Z Pogranicza):
Co to jest osobowości, gdzie jednostka żyje „na granicy” pomiędzy normalnym, przystosowanym funkcjonowaniem a rzeczywistymi zaburzeniami psychicznymi. Taką osobę charakteryzują rozmaite postacie niestabilności barbiturany krzyżówka.
Definicja Benzodiazepiny:
Co to jest leków użytkowanych jako uspokajające, nasenne, zmniejszające napięcie mięśniowe i jako przeciwpadaczkowe. Działają uspokajająco, redukując uczucie lęku.Oddziałują przez wzmaganie wrażliwości barbiturany co to jest.
Definicja Bezsenność:
Co to jest klasyfikacji schorzeń (ICD-10) bezsenność jest stanem niedostatecznej ilości i/albo jakości snu, który utrzymuje się poprzez dłuższy czas. Są jednak osoby, które śpią krótko i skarżą się na barbiturany słownik.

Leczenie Barbiturany znaczenie w Definicje leczenie B .

  • Dodano:
  • Autor: