Słownik Benzodiazepiny. Leczenie uspokajające, nasenne, zmniejszające napięcie mięśniowe i jako.
benzodiazepiny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Benzodiazepiny

Co to znaczy BENZODIAZEPINY: Jeden z gatunku leków użytkowanych jako uspokajające, nasenne, zmniejszające napięcie mięśniowe i jako przeciwpadaczkowe. Działają uspokajająco, redukując uczucie lęku.Oddziałują przez wzmaganie wrażliwości receptorów na kwasy gamma - aminomasłowe (GABA), z którymi są związane, a które są kluczowym neuroprzekaźnikiem o działaniu hamującym.Zostały wprowadzone do użytku jako bezpieczniejsza alternatywa barbituranów, jednakże mają właściwości powodujące psychiczne i fizyczne uzależnienie.U blisko 50% osób po zaprzestaniu kuracji, benzodiazepiny przyjmowane w dawkach terapeutycznych wywołują zespół abstynencyjny, a jego bardziej nasilone symptomy występują w razie leków o krótkim okresie działania. Dla uniknięcie poważnych powikłań, niezbędny jest harmonogram powolnej detoksykacjiBanzodiazepiny bywają łączone z innymi substancjami psychoaktywnymi dla wzmocnienia poczucia euforii (na przykład przed albo po dziennej dawce metadonu, z alkoholem, a także w uzależnieniu od opiatów).Rzadko zdarzają się śmiertelne przedawkowania benzodiazepin.
patrz także: barbiturany
Definicja Barbiturany:
Co to jest tłumiącym na ośrodkowy układ nerwowy, pochodne kwasu barbiturowego. Barbiturany stosuje się jako leki przeciwdrgawkowe, znieczulające, uspokajające i nasenne - znacząco rzadziej - jako przeciwlękowe benzodiazepiny.
Definicja Binge Drinking:
Co to jest patrz: ciągi picia benzodiazepiny.
Definicja Bezsenność:
Co to jest klasyfikacji schorzeń (ICD-10) bezsenność jest stanem niedostatecznej ilości i/albo jakości snu, który utrzymuje się poprzez dłuższy czas. Są jednak osoby, które śpią krótko i skarżą się na benzodiazepiny.
Definicja Bulimia:
Co to jest żarłoczność psychiczna) jest zespołem charakteryzującym się okresowymi napadami obżarstwa i nadmierną koncentracją na kontroli masy ciała. Pacjentki z bulimią stosują skrajne sposoby przeciwdziałania benzodiazepiny.

Leczenie Benzodiazepiny znaczenie w Definicje leczenie B .

  • Dodano:
  • Autor: