Słownik Bezsenność. Leczenie ICD-10) bezsenność jest stanem niedostatecznej ilości i/albo jakości.
bezsenność co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bezsenność

Co to znaczy BEZSENNOŚĆ: Wg najnowszej klasyfikacji schorzeń (ICD-10) bezsenność jest stanem niedostatecznej ilości i/albo jakości snu, który utrzymuje się poprzez dłuższy czas. Są jednak osoby, które śpią krótko i skarżą się na bezsenność i takie, które pomimo długiego snu cierpią na skutek jego złej jakości.przeważnie wystepującymi symptomami bezsenności są: trudności z zaśnięciem, trudności w utrzymaniu nieprzerwanego snu i zbyt inicjalne budzenie się. Powtarzająca się bezsenność prowadzi do lęku przed udaniem się na spoczynek. Pacjenci odczuwają wtedy napięcie, przygnębienie, zaczynają rozmyślać o tym, co zrobić by się wyspać, czy o kłopotach osobistych. Rano są zmęczeni psychicznie i fizycznie. Pośrodku dnia pojawiają się takie symptomy, jak: przygnębienie, obawy, napięcie, drażliwość i koncentrowanie się na własnych kłopotach.Do określenia rozpoznania niezbęde są następujące symptomy: * skargi dotyczące trudności w zaśnięciu, utrzymaniu snu, złej jakości snu;
* zaburzenia snu występujące przynajmniej trzy razy w tygodniu poprzez przynajmniej miesiąc;
* martwienie się na skutek bezsenności i nadmierna obawa dotycząca skutków tego stanu, w dzień i w nocy
* Niezadowalająca ilości i/albo jakość snu, wywołująca znaczące napięcie albo zakłócająca normalne funkcjonowanie socjalne i zawodoweBezsenność może być również symptomem innych zaburzeń psychicznych. Występuje również w chorobach fizycznychprzebiegających z bólem albo innymi dolegliwościami, towarzyszy także przyjmowaniu pewnych leków.regulacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Opisy kliniczne i wskazówki diagnostyczne. (1997) Kraków — Warszawa, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne „Vesalius”
Definicja Binge Drinking:
Co to jest patrz: ciągi picia bezsenność co to jest.
Definicja Borderline (Osobowość Z Pogranicza):
Co to jest osobowości, gdzie jednostka żyje „na granicy” pomiędzy normalnym, przystosowanym funkcjonowaniem a rzeczywistymi zaburzeniami psychicznymi. Taką osobę charakteryzują rozmaite postacie niestabilności bezsenność definicja.
Definicja Benzodiazepiny:
Co to jest leków użytkowanych jako uspokajające, nasenne, zmniejszające napięcie mięśniowe i jako przeciwpadaczkowe. Działają uspokajająco, redukując uczucie lęku.Oddziałują przez wzmaganie wrażliwości bezsenność co znaczy.
Definicja Barbiturany:
Co to jest tłumiącym na ośrodkowy układ nerwowy, pochodne kwasu barbiturowego. Barbiturany stosuje się jako leki przeciwdrgawkowe, znieczulające, uspokajające i nasenne - znacząco rzadziej - jako przeciwlękowe bezsenność słownik.

Leczenie Bezsenność znaczenie w Definicje leczenie B .

  • Dodano:
  • Autor: