Słownik borderline (osobowość z pogranicza). Leczenie żyje „na granicy” pomiędzy normalnym.
borderline osobowość co to jest

Czy przydatne?

Definicja borderline (osobowość z pogranicza)

Co to znaczy BORDERLINE (OSOBOWOŚĆ Z POGRANICZA): Zaburzenia osobowości, gdzie jednostka żyje „na granicy” pomiędzy normalnym, przystosowanym funkcjonowaniem a rzeczywistymi zaburzeniami psychicznymi. Taką osobę charakteryzują rozmaite postacie niestabilności, na przykład niestabilne stosunki interpersonalne, nagłe i nieadekwatne zmiany afektywne, zaburzony obraz siebie, częste napady złości, autodestrukcyjne działania w rodzaju hazardu czy kradzieży w sklepach. Zdarzają się przewlekłe stany znudzenia.
Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 469). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Barbiturany:
Co to jest tłumiącym na ośrodkowy układ nerwowy, pochodne kwasu barbiturowego. Barbiturany stosuje się jako leki przeciwdrgawkowe, znieczulające, uspokajające i nasenne - znacząco rzadziej - jako przeciwlękowe borderline (osobowość z pogranicza).
Definicja Benzodiazepiny:
Co to jest leków użytkowanych jako uspokajające, nasenne, zmniejszające napięcie mięśniowe i jako przeciwpadaczkowe. Działają uspokajająco, redukując uczucie lęku.Oddziałują przez wzmaganie wrażliwości borderline (osobowość z pogranicza).
Definicja Binge Drinking:
Co to jest patrz: ciągi picia borderline (osobowość z pogranicza).
Definicja Bulimia:
Co to jest żarłoczność psychiczna) jest zespołem charakteryzującym się okresowymi napadami obżarstwa i nadmierną koncentracją na kontroli masy ciała. Pacjentki z bulimią stosują skrajne sposoby przeciwdziałania borderline (osobowość z pogranicza).

Leczenie borderline (osobowość z pogranicza) znaczenie w Definicje leczenie B .

  • Dodano:
  • Autor: