Słownik Crack. Leczenie przez preparowanie kokainy z eterem albo domieszką sody do pieczenia ciast.
crack co to jest

Czy przydatne?

Definicja Crack

Co to znaczy CRACK: Substancja psychoaktywna powstająca przez preparowanie kokainy z eterem albo domieszką sody do pieczenia ciast, wieloma aktywatorami chemicznymi i wodą. Otrzymana mikstura - bezpostaciowa substancja w kolorze beżowym - jest crackiem (nazwa pochodzi od odgłosu trzaskania, z angielskiego:: crack, wydawanego poprzez substancję po podgrzaniu). Może występować w formie jasnobrązowych kuleczek, białych okruchów albo "kamyków" (masa uformowana w kryształki), regularnie pakowanych w fiolki.Popularność crack zawdzięcz temu, iż bywa od 20 do 50 razy czystszy niż kokaina. Wywołuje bardzo błyskawiczny skutek - wdychanie doprowadza do intensywnego haju juz po 4-6 sekundach, jednak trwa on jedynie około 10 min.. Crack zażywa się przez podgrzewanie substancji, a w dalszym ciągu wdychanie jej oparów.Po zażyciu, początkowo pojawia się poczucie wielkiego uniesienia, zanika niepokój, pojawia się nadmierna pewność siebie i zawyżona samoocena. Osoba używająca cracku może podejmować nieodpowiedzialne, czasami nielegalne i niebezpieczne decyzje, gdyz zaburzeniu ulega ocena sytuacji. Osoby takie regularnie bywają agresywne. Występuje przymus mówienia, a mowa może stać się inkoherentna. Po kilku minutach nastrój wymienia się w dysforię.w razie cracku przedawkowanie zdaje się być częstsze niż przy innych postaciach kokainy.
patrz także: kokainaLeksykon terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.Dimoff T., Carper S. (19930, Jak rozpoznać czy dziecko sięga po narkotyki Warszawa: PARPAJuczyński Z. (2002), Narkomania. Książka dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, Warszawa, Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Definicja Choroby Psychosomatyczne:
Co to jest etiologii ważną rolę odgrywają impulsy psychologiczne. Termin ten był stosowany poprzez przedstawicieli medycyny psychosomatycznej, której korzenie sięgają psychoanalizy.Współczesna psychologia crack co znaczy.
Definicja Cykl Przemocy:
Co to jest iż związki, gdzie kobiety doznają przemocy fizycznej ze strony swoich partnerów, przechodzą poprzez trzy etapy powtarzającego się cyklu. * etap narastania napięcia W fazie pierwszej narasta napięcie crack krzyżówka.
Definicja Ciągi Picia (Ang. Binge Drinking):
Co to jest intensywnego picia w dłuższym, regularnie uprzednio zaplanowanym okresie. W badaniach populacyjnych moment ten definiowany jest zwykle jako więcej niż 1 dzień przeznaczony wyłącznie piciu. Zachowanie crack co to jest.
Definicja Choroba Afektywna Dwubiegunowa:
Co to jest patrz: zaburzenie afektywne dwubiegunowe crack słownik.

Leczenie Crack znaczenie w Definicje leczenie C .

  • Dodano:
  • Autor: