Słownik Detoksykacja. Leczenie nadużywanych substancji psychoaktywnych. Jako procedura kliniczna to.
detoksykacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Detoksykacja

Co to znaczy DETOKSYKACJA: Mechanizm leczenia po odstawieniu nadużywanych substancji psychoaktywnych. Jako procedura kliniczna to jest mechanizm bezpiecznego i skutecznego odstawiania substancji w sposób minimalizujący symptomy zespołu abstynencyjnego
Detoksykacja znaczy, iż pacjent pozostaje pod kontrolą dopóki nie ustąpią symptomy intoksykacji albo zespołu abstynencyjnego i może, lecz może wiązać się z podawaniem leków.
Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Dwanaście Tradycji AA:
Co to jest działa wspólnota AA:1. Nasze wspólne dobro powinno być główne, wyzdrowienie każdego z nas zależy gdyż od jedności Anonimowych Alkoholików.2. Jedynym i najwyższym autorytetem w naszej wspólnocie jest detoksykacja.
Definicja Delirium Tremens:
Co to jest patrz: majaczenie alkoholowe detoksykacja.
Definicja Dysforia:
Co to jest przejawiające się wzmożoną drażliwością, gniewem, płaczliwością, zachowaniem agresywnym. Występuje między innymi w schizofreniii, depresji, czy po odstawieniu substancji psychoaktywnych. Termin detoksykacja.
Definicja Drink Standardowy:
Co to jest alkoholowego zawierająca w przybliżeniu tę samą liczba etanolu (w gramach), z wyjątkiem typu napoju. Za standardowy drink uważane jest 360 ml piwa, 120 ml wina albo 37 ml wódki. Każda z tych porcji detoksykacja.

Leczenie Detoksykacja znaczenie w Definicje leczenie D .

  • Dodano:
  • Autor: