Definicja Aas. Co znaczy zawieszenie pneumatyczne. Polega na sprężynach powietrznych z adaptacyjnym.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aas

Co znaczy AAS: Adaptive Air Suspension, zawieszenie pneumatyczne. Polega na sprężynach powietrznych z adaptacyjnym tłumieniem drgań kół osi przedniej i tylnej. Elektronicznie kontrolowany mechanizm użytkowany jest w samochodach z napędem na cztery koła. Pozwala on na bardzo przyjemne podróżowanie samochodem przy szybkich prędkościach. Dodatkowo wysokość zawieszenia jest dostosowywana do rosnącej prędkości. Pozwala to na obniżenie środka grawitacji, co znacznie wpływa na stabilność samochodu. Przy okazji poprawia się aerodynamika pojazdu.Dane z czujnika prędkości i sensorów umiejscowionych na osiach przekazują informację do komputera sterującego. Ten natomiast przekazuje w przeciągu milisekund czynniki do urządzenia zarządzającego amortyzatorem. Dla przykładu jeśli auto jedzie po prostej asfaltowej drodze, gdzie potrzeba sporych sił do tłumienia nierówności, amortyzatory pozostają miękkie.Dodatkowo kierowca dzięki mechanizmu MMI może dostosować charakterystykę działania amortyzatorów do własnych upodobań.

Definicja ABC:
Co to jest mechanizm kontrolujący wzdłużne i poprzeczne przechyły nadwozia. Po ich wykryciu automatycznie dostosowuje twardość zawieszenia. Mechanizm kilkunastu czujników kontroluje wskaźniki samochodu, a w aas.
Definicja AYC:
Co to jest Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie aas.
Definicja ACD:
Co to jest Differential, mechanizm poprawiający przeniesienie napędu na różnych rodzajach nawierzchni. Program wybierany przełącznikiem na desce rozdzielczej: na asfalcie rozdział wynosi 50 na 50, włączając aas.
Definicja ABS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku, zapewnia utrzymanie kierowalności auta w trakcie hamowania. ystem ten wprowadzono, by zapobiec zjawisku aas.

Czym jest AAS znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: