Definicja Abs. Co znaczy mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Abs

Co znaczy ABS: Anti-Lock Braking Mechanizm, mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku, zapewnia utrzymanie kierowalności auta w trakcie hamowania. ystem ten wprowadzono, by zapobiec zjawisku polegającemu na zablokowaniu jednego albo kilku kół samochodu, które doprowadzały do tego, iż auto przestawał być sterowny i stwarzał zagrożenie na drodze w chwili gwałtownego hamowania.Urządzenie zajmuje się kontrolą obrotów kół w trakcie hamowania. W chwili gdy kierowca naciśnie tak silnie na hamulec, że jedno koło przestanie się obracac, mechanizm ABS zmniejszy siłę hamowanie na to koło, aż zacznie się obracać. Wtedy znów siła hamowania zostaje zwiększana. Cykle występujące w pojedynkę dla każdego koła powtarzane są bardzo błyskawicznie.mechanizm ABS potrafi skutecznie skrócić drogę hamowania, chociaż w nie wszystkich momentach jest ona specjalnie wydłużana, gdy na nawierzchni pojawia się warstwa luźna w formie na przykład piasku, śniegu, błota.

Definicja AFIL:
Co to jest Franchissement Involontaire de Ligne, alarm niezamierzonego przekroczenia linii. Mechanizm użytkowany w samochodach marki Citroen ostrzegający kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu abs co to jest.
Definicja Aquaplanning:
Co to jest opierające na tworzeniu się pomiędzy bieżnikiem opony, a nawierzchnią specjalnej 'poduszki wodnej', która jest konsekwencją nieodpowiedniego odprowadzania wody poprzez oponę. Aquaplanning wpływa na abs definicja.
Definicja AAS:
Co to jest Suspension, zawieszenie pneumatyczne. Polega na sprężynach powietrznych z adaptacyjnym tłumieniem drgań kół osi przedniej i tylnej. Elektronicznie kontrolowany mechanizm użytkowany jest w samochodach abs co znaczy.
Definicja AYC:
Co to jest Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie abs słownik.

Czym jest ABS znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: