Do czego Abs. Co znaczy mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku.
co to jest

Czy przydatne?

Abs w samochodzie

Co znaczy ABS: Anti-Lock Braking Mechanizm, mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku, zapewnia utrzymanie kierowalności auta w trakcie hamowania. ystem ten wprowadzono, by zapobiec zjawisku polegającemu na zablokowaniu jednego albo kilku kół samochodu, które doprowadzały do tego, iż auto przestawał być sterowny i stwarzał zagrożenie na drodze w chwili gwałtownego hamowania.Urządzenie zajmuje się kontrolą obrotów kół w trakcie hamowania. W chwili gdy kierowca naciśnie tak silnie na hamulec, że jedno koło przestanie się obracac, mechanizm ABS zmniejszy siłę hamowanie na to koło, aż zacznie się obracać. Wtedy znów siła hamowania zostaje zwiększana. Cykle występujące w pojedynkę dla każdego koła powtarzane są bardzo błyskawicznie.mechanizm ABS potrafi skutecznie skrócić drogę hamowania, chociaż w nie wszystkich momentach jest ona specjalnie wydłużana, gdy na nawierzchni pojawia się warstwa luźna w formie na przykład piasku, śniegu, błota.

Co znaczy AWD:
Porównanie mechanizm napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może posiadać dynamiczny rozdział mocy napędu na poszczególną oś, pozwalając również na całkowite rozmieszczenie mocy na abs co znaczy.
Krzyżówka ACC:
Dlaczego Control, adaptacyjny mechanizm kontroli prędkości. Dzięki umieszczonego na przodzie radaru monitorującego wciąż dystans do poprzedzającego samochodu, dostosowuje szybkość prowadzonego pojazdu w celu abs krzyżówka.
Co to jest AFIL:
Jak lepiej Franchissement Involontaire de Ligne, alarm niezamierzonego przekroczenia linii. Mechanizm użytkowany w samochodach marki Citroen ostrzegający kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu abs co to jest.
Słownik ACD:
Kiedy Differential, mechanizm poprawiający przeniesienie napędu na różnych rodzajach nawierzchni. Program wybierany przełącznikiem na desce rozdzielczej: na asfalcie rozdział wynosi 50 na 50, włączając abs słownik.

Do czego służy ABS w samochodzie Jak działa A .

  • Dodano:
  • Autor: