Definicja Abs. Co znaczy mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Abs

Co znaczy ABS: Anti-Lock Braking Mechanizm, mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku, zapewnia utrzymanie kierowalności auta w trakcie hamowania. ystem ten wprowadzono, by zapobiec zjawisku polegającemu na zablokowaniu jednego albo kilku kół samochodu, które doprowadzały do tego, iż auto przestawał być sterowny i stwarzał zagrożenie na drodze w chwili gwałtownego hamowania.Urządzenie zajmuje się kontrolą obrotów kół w trakcie hamowania. W chwili gdy kierowca naciśnie tak silnie na hamulec, że jedno koło przestanie się obracac, mechanizm ABS zmniejszy siłę hamowanie na to koło, aż zacznie się obracać. Wtedy znów siła hamowania zostaje zwiększana. Cykle występujące w pojedynkę dla każdego koła powtarzane są bardzo błyskawicznie.mechanizm ABS potrafi skutecznie skrócić drogę hamowania, chociaż w nie wszystkich momentach jest ona specjalnie wydłużana, gdy na nawierzchni pojawia się warstwa luźna w formie na przykład piasku, śniegu, błota.

Definicja ACC:
Co to jest Control, adaptacyjny mechanizm kontroli prędkości. Dzięki umieszczonego na przodzie radaru monitorującego wciąż dystans do poprzedzającego samochodu, dostosowuje szybkość prowadzonego pojazdu w celu abs.
Definicja Akumulator:
Co to jest które jest fundamentalnym źródłem energii w samochodzie. Pozwala ono nie tylko na pobieranie energii elektrycznej, ale również na jej gromadzenie, więc można je nazwać odwracalnym źródłem prądowym abs.
Definicja ACD:
Co to jest Differential, mechanizm poprawiający przeniesienie napędu na różnych rodzajach nawierzchni. Program wybierany przełącznikiem na desce rozdzielczej: na asfalcie rozdział wynosi 50 na 50, włączając abs.
Definicja ADCS:
Co to jest Active Damping Control Mechanizm, mechanizm aktywnej kontroli regulacji zawieszenia. Dostosowuje sztywność amortyzatorów do warunków jazdy abs.

Czym jest ABS znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: