Definicja Adb. Co znaczy automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Adb

Co znaczy ADB: Automatic Differential Brake, automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje, dzięki szczególnym czujnikom, które koło traci przyczepność albo rozpoczyna się ślizgać, uruchamiając działanie hamulców. W tym samym czasie dostępna siła napędowa przenoszona jest na koła zachowujące nadal przyczepność. Obwód kontroli temp. zapobiega przegrzewaniu się hamulców, co prowadzi do powstawania zjawiska fadingu. Jeśli jednak do tego dojdzie, reudkowana jest moc silnika uniemożliwiając zarazem pełne otwarcie przepustnicy. Mechanizm odpowiedzialny jest za interwencję w przypadkach krytycznych, nawet w razie gdy kierowca wyłączy działanie mechanizmu DSC.

Definicja AWD:
Co to jest mechanizm napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może posiadać dynamiczny rozdział mocy napędu na poszczególną oś, pozwalając również na całkowite rozmieszczenie mocy na adb.
Definicja AYC:
Co to jest Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie adb.
Definicja ACEA:
Co to jest Constructeurs Europens d' Automobiles, profesjonalna organizacja motoryzacyjna. Zrzesza ona trzynastu europejskich producentów samochodów, a również 21 organizacji reprezentujących branżę adb.
Definicja AFS:
Co to jest lighting mechanizm, urządzenie które sprawia iż lampa oświetla kierunek, gdzie zmierza auto, a nie miejsce, gdzie zwrócony jest jego przód. Lewy reflektor obraca się w lewo, a prawy w prawo, w pełni adb.

Czym jest ADB znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: