Definicja Adb. Co znaczy automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Adb

Co znaczy ADB: Automatic Differential Brake, automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje, dzięki szczególnym czujnikom, które koło traci przyczepność albo rozpoczyna się ślizgać, uruchamiając działanie hamulców. W tym samym czasie dostępna siła napędowa przenoszona jest na koła zachowujące nadal przyczepność. Obwód kontroli temp. zapobiega przegrzewaniu się hamulców, co prowadzi do powstawania zjawiska fadingu. Jeśli jednak do tego dojdzie, reudkowana jest moc silnika uniemożliwiając zarazem pełne otwarcie przepustnicy. Mechanizm odpowiedzialny jest za interwencję w przypadkach krytycznych, nawet w razie gdy kierowca wyłączy działanie mechanizmu DSC.

Definicja AYC:
Co to jest Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie adb.
Definicja AL:
Co to jest są reflektory dostosowujące się do kąta skrętu kierownicy i prędkości samochodu. Skręcają one odpowiednio z przebiegiem zakrętu. W trakcie pokonywania zakrętu włącza się dodatkowy, skierowany w bok adb.
Definicja Alternator:
Co to jest elektryczna synchroniczna prądu trójfazowego małej mocy, z wbudowanym układem prostowniczym. Alternator jest przeważnie stosowany do zasilania instalacji elektrycznej w samochodzie. Pośród adb.
Definicja Aquaplanning:
Co to jest opierające na tworzeniu się pomiędzy bieżnikiem opony, a nawierzchnią specjalnej 'poduszki wodnej', która jest konsekwencją nieodpowiedniego odprowadzania wody poprzez oponę. Aquaplanning wpływa na adb.

Czym jest ADB znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: