Definicja Afl. Co znaczy dynamiczne doświetlanie zakrętów. Innowacyjny mechanizm dostosowujący.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Afl

Co znaczy AFL: Active Forward Lighting, dynamiczne doświetlanie zakrętów. Innowacyjny mechanizm dostosowujący oświetlenie w zależności od wykonywanego manewru na drodze. Dynamiczne światło 'zakrętowe' dostosowuje się automatycznie do kąta skrętu i prędkości samochodu, obracając lampy świateł krótkich albo długich w dziedzinie 15 stopni na zewnątrz i 8 stopni od wewnątrz. Po osiągnięciu prędkości rzędu 40km/h włączane jest statyczne światło, działające w uzależnieniu od włączonego kierunkowskazu i pozycji kierownicy. Jego zadaniem jest oświetlanie przy użyciu dodatkowego reflektora lewej albo prawej części skrzyżowania. Funkcja dynamicznego oświetlenia działa analogicznie w okresie wykonywania manewru cofania.mechanizm poziomowania lamp pozwala także na poprawne ustawienie reflektorów i strumienia światła na wymaganej przepisami wysokości przy obciążeniu samochodu, a również w trakcie przyspieszania albo hamowania. Dlatego reflektory nie będą oślepiać kierowców jadących z przeciwka.

Definicja ABC:
Co to jest mechanizm kontrolujący wzdłużne i poprzeczne przechyły nadwozia. Po ich wykryciu automatycznie dostosowuje twardość zawieszenia. Mechanizm kilkunastu czujników kontroluje wskaźniki samochodu, a w afl.
Definicja ACEA:
Co to jest Constructeurs Europens d' Automobiles, profesjonalna organizacja motoryzacyjna. Zrzesza ona trzynastu europejskich producentów samochodów, a również 21 organizacji reprezentujących branżę afl.
Definicja ADCS:
Co to jest Active Damping Control Mechanizm, mechanizm aktywnej kontroli regulacji zawieszenia. Dostosowuje sztywność amortyzatorów do warunków jazdy afl.
Definicja AFS:
Co to jest lighting mechanizm, urządzenie które sprawia iż lampa oświetla kierunek, gdzie zmierza auto, a nie miejsce, gdzie zwrócony jest jego przód. Lewy reflektor obraca się w lewo, a prawy w prawo, w pełni afl.

Czym jest AFL znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: