Definicja Afl. Co znaczy dynamiczne doświetlanie zakrętów. Innowacyjny mechanizm dostosowujący.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Afl

Co znaczy AFL: Active Forward Lighting, dynamiczne doświetlanie zakrętów. Innowacyjny mechanizm dostosowujący oświetlenie w zależności od wykonywanego manewru na drodze. Dynamiczne światło 'zakrętowe' dostosowuje się automatycznie do kąta skrętu i prędkości samochodu, obracając lampy świateł krótkich albo długich w dziedzinie 15 stopni na zewnątrz i 8 stopni od wewnątrz. Po osiągnięciu prędkości rzędu 40km/h włączane jest statyczne światło, działające w uzależnieniu od włączonego kierunkowskazu i pozycji kierownicy. Jego zadaniem jest oświetlanie przy użyciu dodatkowego reflektora lewej albo prawej części skrzyżowania. Funkcja dynamicznego oświetlenia działa analogicznie w okresie wykonywania manewru cofania.mechanizm poziomowania lamp pozwala także na poprawne ustawienie reflektorów i strumienia światła na wymaganej przepisami wysokości przy obciążeniu samochodu, a również w trakcie przyspieszania albo hamowania. Dlatego reflektory nie będą oślepiać kierowców jadących z przeciwka.

Definicja AFIL:
Co to jest Franchissement Involontaire de Ligne, alarm niezamierzonego przekroczenia linii. Mechanizm użytkowany w samochodach marki Citroen ostrzegający kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu afl.
Definicja ABS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku, zapewnia utrzymanie kierowalności auta w trakcie hamowania. ystem ten wprowadzono, by zapobiec zjawisku afl.
Definicja ABC:
Co to jest mechanizm kontrolujący wzdłużne i poprzeczne przechyły nadwozia. Po ich wykryciu automatycznie dostosowuje twardość zawieszenia. Mechanizm kilkunastu czujników kontroluje wskaźniki samochodu, a w afl.
Definicja ACS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm pokolizyjny. W razie wypadku automatycznie odblokowuje centralny zamek. Dodatkowo urządzenie włącza wewnętrzne oświetlenie w samochodzie, a w dalszym ciągu światła awaryjne, tak afl.

Czym jest AFL znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: