Do czego Afs. Co znaczy mechanizm, urządzenie które sprawia iż lampa oświetla kierunek, gdzie.
co to jest

Czy przydatne?

Afs w samochodzie

Co znaczy AFS: Adaptive front lighting mechanizm, urządzenie które sprawia iż lampa oświetla kierunek, gdzie zmierza auto, a nie miejsce, gdzie zwrócony jest jego przód. Lewy reflektor obraca się w lewo, a prawy w prawo, w pełni doświetlając zakręty i skrzyżowania. Pomaga to kierowcy uniknąć niespodziewanych sytuacji, zapewniając poprzednie ostrzeżenie przed zbliżającymi się pieszymi albo innymi przedmiotami. Reflektory mogą obrócić się nawet o 20 stopni, w zależności od prędkości pojazdu i ruchów kierownicą.mechanizm wykorzystuje następujące komponenty takie jak (czujnik kąta skrętu, czujnik prędkości pojazdu, czujnik cofania (wyłącza AFS, gdy auto cofa), wyłącznik (pozwala kierowcy na wyłączenie AFS), kontrolkę w zestawie wyznaczników (zapalona, gdy AFS jest włączony), jednostkę sterującą ruchem reflektorów przez silnik krokowy i przekładnię.Układ czynnych reflektorów (AFS) obraca lewy albo prawy reflektor (nigdy obu równocześnie), gdy spełnione są następujące warunki:- Kąt skrętu przekracza 12 stopni- Szybkość pojazdu równa się albo przekracza 10 km/h- Mechanizm zostaje wyłączony, gdy szybkość pojazdu spada do 5 km/h.

Co znaczy AYC:
Porównanie Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie afs co znaczy.
Krzyżówka ACD:
Dlaczego Differential, mechanizm poprawiający przeniesienie napędu na różnych rodzajach nawierzchni. Program wybierany przełącznikiem na desce rozdzielczej: na asfalcie rozdział wynosi 50 na 50, włączając afs krzyżówka.
Co to jest ADB:
Jak lepiej Differential Brake, automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje, dzięki szczególnym czujnikom, które koło traci przyczepność albo rozpoczyna się ślizgać, uruchamiając afs co to jest.
Słownik Amortyzator:
Kiedy odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła afs słownik.

Do czego służy AFS w samochodzie Jak działa A .

  • Dodano:
  • Autor: