Definicja Afu. Co znaczy hamowanie. Wykrywa gwałtowne pomniejszenie szybkości samochodu przez.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Afu

Co znaczy AFU: Mechanizm wspomagający nagłe hamowanie. Wykrywa gwałtowne pomniejszenie szybkości samochodu przez kontrolując cały czas jego szybkość i siłę z jaką kierowca naciska na pedał hamulca. Po wykryciu niebezpieczeństwa mechanizm powiększa ciśnienie płynu hamulcowego w trakcie ostrego i gwałtownego hamowania. W przypadku potrzeby mechanizm "dociska" za nas pedał hamulca, zwiększając skuteczność hamowania. Dodatkowo włączane są światła awaryjne, ostrzegając innych użytkowników drogi o niebezpieczeństwie. W najwspanialszym wypadku mechanizm ten pozwala na skrócenie drogi hamowania nawet o 5 metrów.

Definicja Amortyzator:
Co to jest odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła afu.
Definicja Akumulator:
Co to jest które jest fundamentalnym źródłem energii w samochodzie. Pozwala ono nie tylko na pobieranie energii elektrycznej, ale również na jej gromadzenie, więc można je nazwać odwracalnym źródłem prądowym afu.
Definicja ACD:
Co to jest Differential, mechanizm poprawiający przeniesienie napędu na różnych rodzajach nawierzchni. Program wybierany przełącznikiem na desce rozdzielczej: na asfalcie rozdział wynosi 50 na 50, włączając afu.
Definicja ABS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm zapobiegający blokowaniu się hamulców wprowadzony w 1978 roku, zapewnia utrzymanie kierowalności auta w trakcie hamowania. ystem ten wprowadzono, by zapobiec zjawisku afu.

Czym jest AFU znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: