Definicja Apb. Co znaczy hydrauliczny hamulec postojowy bazujący na układzie ESP. Mimo.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Apb

Co znaczy APB: Automatic Parking Brake, hydrauliczny hamulec postojowy bazujący na układzie ESP. Mimo skomplikowanej nazwy jego działanie opiera się na w miarę prostej technologii. W chwili gdy kierowca naciśnie włącznik, by uaktywnić funkcję hamulca postojowego, agregat ESP rozpoczyna samoczynnie wytwarzać ciśnienie, które dociśnie okładziny do tarczy hamulcowej. W dalszym ciągu zintegrowany system zablokuje zaciski układu hamulcowego. W chwili wyłączania mechanizmu, ESP odpowiedzialne jest za ponowne wytworzenie ciśnienia, które odblokuje hamulec.mechanizm przeważnie używany jest w trakcie postoju na czerwonym świetle albo podjeżdzania pod górkę. Zostaje zwolniony samoczynnie w chwili naciśnięcia pedału akceleratora i ruszenia z miejsca.

Definicja AWD:
Co to jest mechanizm napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może posiadać dynamiczny rozdział mocy napędu na poszczególną oś, pozwalając również na całkowite rozmieszczenie mocy na apb.
Definicja ADB:
Co to jest Differential Brake, automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje, dzięki szczególnym czujnikom, które koło traci przyczepność albo rozpoczyna się ślizgać, uruchamiając apb.
Definicja AFS:
Co to jest lighting mechanizm, urządzenie które sprawia iż lampa oświetla kierunek, gdzie zmierza auto, a nie miejsce, gdzie zwrócony jest jego przód. Lewy reflektor obraca się w lewo, a prawy w prawo, w pełni apb.
Definicja AFU:
Co to jest wspomagający nagłe hamowanie. Wykrywa gwałtowne pomniejszenie szybkości samochodu przez kontrolując cały czas jego szybkość i siłę z jaką kierowca naciska na pedał hamulca. Po wykryciu apb.

Czym jest APB znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: