Definicja Aquaplanning. Co znaczy na tworzeniu się pomiędzy bieżnikiem opony, a nawierzchnią.
aquaplanning co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aquaplanning

Co znaczy AQUAPLANNING: To jest zdarzenie opierające na tworzeniu się pomiędzy bieżnikiem opony, a nawierzchnią specjalnej 'poduszki wodnej', która jest konsekwencją nieodpowiedniego odprowadzania wody poprzez oponę. Aquaplanning wpływa na utratę sterowności pojazdu, w rezultacie braku styku opony z nawierzchnią na drodze. Problemem jest najczęściej bieżnik, który powinien zapewnić odpowiednią przyczepność w trakcie jazdy, a wiadomo, iż do tego potrzebna jest jak największa powierzchnia styku. Wraz ze zwiększeniem ilości rowków odprowadzających wodę, minimalizuje się przyczepność opony.

Definicja Akumulator:
Co to jest które jest fundamentalnym źródłem energii w samochodzie. Pozwala ono nie tylko na pobieranie energii elektrycznej, ale również na jej gromadzenie, więc można je nazwać odwracalnym źródłem prądowym aquaplanning.
Definicja Amortyzator:
Co to jest odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła aquaplanning.
Definicja ACEA:
Co to jest Constructeurs Europens d' Automobiles, profesjonalna organizacja motoryzacyjna. Zrzesza ona trzynastu europejskich producentów samochodów, a również 21 organizacji reprezentujących branżę aquaplanning.
Definicja AAS:
Co to jest Suspension, zawieszenie pneumatyczne. Polega na sprężynach powietrznych z adaptacyjnym tłumieniem drgań kół osi przedniej i tylnej. Elektronicznie kontrolowany mechanizm użytkowany jest w samochodach aquaplanning.

Czym jest Aquaplanning znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: