Definicja Awd. Co znaczy napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Awd

Co znaczy AWD: All Wheel Drive, mechanizm napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może posiadać dynamiczny rozdział mocy napędu na poszczególną oś, pozwalając również na całkowite rozmieszczenie mocy na konkretnej osi. Napęd 4x4 posiada z kolei stały rozkład na wszystkie koła. Znaczy, iż stale napędzane są przednie koła, a w przypadku straty poprzez nich przyczepności moc transferowana jest na tylną oś w relacji 40/60. Istnieje również sposobność blokady dyferencjału i ustawienie stałego podziału 50/50.

Definicja ACC:
Co to jest Control, adaptacyjny mechanizm kontroli prędkości. Dzięki umieszczonego na przodzie radaru monitorującego wciąż dystans do poprzedzającego samochodu, dostosowuje szybkość prowadzonego pojazdu w celu awd.
Definicja AHC:
Co to jest Control, czynna klasyfikacja wysokości zawieszenia. Mechanizm ten pozwala na manualne dostosowanie wysokości zawieszenia w zależności od warunków. Dzięki tego mechanizmu kierowca może w bardzo awd.
Definicja Atrapa:
Co to jest wchodzący w skład nadwozia. Atrapa bywa regularnie ustalana kolokwialnie jako „grill”. Atrapy chłodnicy są przeważnie wykonane z plastiku albo lekkich stopów metali. Ich zadaniem jest ochrona awd.
Definicja Akumulator:
Co to jest które jest fundamentalnym źródłem energii w samochodzie. Pozwala ono nie tylko na pobieranie energii elektrycznej, ale również na jej gromadzenie, więc można je nazwać odwracalnym źródłem prądowym awd.

Czym jest AWD znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: