Definicja Awd. Co znaczy napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Awd

Co znaczy AWD: All Wheel Drive, mechanizm napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może posiadać dynamiczny rozdział mocy napędu na poszczególną oś, pozwalając również na całkowite rozmieszczenie mocy na konkretnej osi. Napęd 4x4 posiada z kolei stały rozkład na wszystkie koła. Znaczy, iż stale napędzane są przednie koła, a w przypadku straty poprzez nich przyczepności moc transferowana jest na tylną oś w relacji 40/60. Istnieje również sposobność blokady dyferencjału i ustawienie stałego podziału 50/50.

Definicja AYC:
Co to jest Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie awd.
Definicja Amortyzator:
Co to jest odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła awd.
Definicja ADB:
Co to jest Differential Brake, automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje, dzięki szczególnym czujnikom, które koło traci przyczepność albo rozpoczyna się ślizgać, uruchamiając awd.
Definicja AFU:
Co to jest wspomagający nagłe hamowanie. Wykrywa gwałtowne pomniejszenie szybkości samochodu przez kontrolując cały czas jego szybkość i siłę z jaką kierowca naciska na pedał hamulca. Po wykryciu awd.

Czym jest AWD znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: