Do czego Benzyna. Co znaczy rodzajów paliwa używanego do zasilania silników spalinowych. Benzyna.
benzyna co to jest

Czy przydatne?

Benzyna w samochodzie

Co znaczy BENZYNA: To jest jeden z głównych rodzajów paliwa używanego do zasilania silników spalinowych. Benzyna jest mieszaniną ciekłych węglowodorów parafinowych, naftenowych, aromatycznych i nienasyconych. To jest ciecz bezbarwna, łatwopalna, posiadająca charakterystyczny zapach. Benzynę produkuje się w rezultacie rektyfikacji ropy naftowej. Jej skład jest zależny od wyjściowego składu ropy i warunków rektyfikacji. Jest ona stosowana raczej jako paliwo do napędu silników o zapłonie iskrowym i jako rozpuszczalnik tłuszczów, lakierów i olejów (benzyna ekstrakcyjna).by poprawić jakość benzyny jako paliwa do silników dodawane są niewielkie ilości wybranych związków chemicznych. Do połowy lat 80 XX wieku przeważnie dodawany był czteroetylek ołowiu, wobec czego utworzone w ten sposób paliwo nazywało się etyliną. Miała ona jednak sporo mankamentów, jak np. emisja silnie toksycznych i rakotwórczych tlenków ołowiu. Od drugiej połowy lat osiemdziesiątych opracowywano nowy rodzaj benzyn - bezołowiowe. Dodaje się do nich węglowodory aromatyczne i tak zwany etery z ekipami aromatycznymi. Dzięki tym dodatkom efektywnie poprawia się liczba oktanowa. Związki te nie spalają się kompletnie w komorze silnika, wobec czego muszą być dopalane w katalizatorach montowanych w układzie wydechowym.

Co znaczy Bieg Jałowy:
Porównanie silnika, w trakcie którego produkowana moc jest stosowana jedynie do napędu osprzętu. W trakcie pracy na biegu jałowym silnik pracuje na najniższej prędkości obrotowej. To jest minimum wymagane do benzyna co znaczy.
Krzyżówka Belki Zawieszenia Tylnego:
Dlaczego zawieszenia pół-niezależnego. Belki zawieszenia tylnego stosowane są w konstrukcji, która nazywa się belka skrętna. Z tym elementem połączone są wahacze wleczone. Belka skrętna, jak wskazuje sama benzyna krzyżówka.
Co to jest Bieżnik:
Jak lepiej stykająca się bezpośrednio z drogą i odpowiadająca za jej przyczepność do podłoża, którą gwarantować mają adekwatnie takie przedmioty jak rowki, lamele, klocki bieżnika. W zależności od przeznaczenia benzyna co to jest.
Słownik Bi-Ksenon:
Kiedy firmowany poprzez firmę Hella. Rodzaj reflektora ksenonowego, gdzie pojedyncza żarówka wyładowcza jest używana do wytwarzania światła mijania i drogowego. Działanie lampy biksenonowej opiera się na benzyna słownik.

Do czego służy Benzyna w samochodzie Jak działa B .

  • Dodano:
  • Autor: