Definicja Bierne Bezpieczeństwo. Co znaczy umożliwiający pomniejszenie skutków zaistniałego.
bezpieczeństwo bierne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bierne Bezpieczeństwo

Co znaczy BEZPIECZEŃSTWO BIERNE: To jest zespół cech pojazdu, umożliwiający pomniejszenie skutków zaistniałego zderzenia, bądź także wypadku do wartości min.. Ich zadaniem jest pomniejszenie skuktów nie tylko kierowcy, ale również wszystkich osób uczestniczących w niebezpiecznej sytuacji na drodze. W skład przedmiotów bezpieczeństwa biernego wchodzą: wzmocnienia boczne, klatka bezpieczeństwa, strefa kontrolowanego zgniotu, łamana kolumna kierownicy, pasy bezpieczeństwa i ich napinacze, poduszka powietrzna, kurtyna powietrzna, zagłówki, foteliki samochodowe dla dzieci, szyby klejone. Dodatkowo nadwozie samochodu powinno posiadać odpowiedni kształt, który jest w stanie chronić zewnętrznych uczestników. Chodzi tutaj o brak ostrych krawędzi, odpowiednią konstrukcję drzwi i klamek, składanie lusterek na przegubach, a również zabezpieczenie przed wjechaniem pod auto ciężarowy.

Definicja Bieżnik:
Co to jest stykająca się bezpośrednio z drogą i odpowiadająca za jej przyczepność do podłoża, którą gwarantować mają adekwatnie takie przedmioty jak rowki, lamele, klocki bieżnika. W zależności od przeznaczenia bezpieczeństwo bierne.
Definicja Bendiks Rozrusznika:
Co to jest rozrusznika używanego w silnikach spalinowych. Zadaniem bendiksu jest połączenie rozrusznika z silnikiem przez zębate koło zamachowe. Dzięki bendiksowi rozrusznik może obracać wałem korbowym silnika bezpieczeństwo bierne.
Definicja Boxer, Silnik:
Co to jest silnika, gdzie cylindry ułożone zostały płasko, naprzeciw siebie. Taka konstrukcja pozwala na bardzo cichą pracę przy zachowaniu niezawodności. Dodatkowym atutem jest nisko położony pkt. ciężkości bezpieczeństwo bierne.
Definicja Bieg Jałowy:
Co to jest silnika, w trakcie którego produkowana moc jest stosowana jedynie do napędu osprzętu. W trakcie pracy na biegu jałowym silnik pracuje na najniższej prędkości obrotowej. To jest minimum wymagane do bezpieczeństwo bierne.

Czym jest Bezpieczeństwo bierne znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: