Definicja Czynne Bezpieczeństwo. Co znaczy urządzeń w samochodzie, które przyczyniają się do.
bezpieczeństwo czynne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Czynne Bezpieczeństwo

Co znaczy BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE: To jest zespół funkcji i urządzeń w samochodzie, które przyczyniają się do znacznego obniżenia ryzyka wypadku. To są przedmioty, które zapewnić mają stabilne, a zarazem efektywne hamowanie, dobre przyspieszenie i przewidywalne zachowanie na drodze, umożliwiające zapanowanie nad pojazdem w przypadkach krytycznych. W skład przedmiotów zapewniających bezpieczeństwo aktywne wchodzić powinna konstrukcja pojazdu, która będzie zapewniać odpowiednią widoczność z jego wnętrza (okna, lusterka, reflektory, wycieraczki). Istotna jest również ergonomia, dzięki której kierowca może skupić się na jezdni bez zbędnego odrywania wzroku od drogi. W sprawie budowy samochodu istotna jest także odpowiednia aerodynamika zapewniająca stateczność i odpowiedni docisk do jezdni.następnym elementem jest układ hamulcowy, wspomagany wieloma systemami umożliwiającymi korygowanie siły hamowania, a również umożliwiającymi kontrolowanie trakcji pojazdu (ABS, ASR, ESP). W skład przedmiotów zwiększających bezpieczeństwo aktywne wchodzi również układ kierowniczy, zawieszenie, ogumienie, pozwalające na bezpieczną kierowalność i odpowiednią współpracę kół pojazdu z nawierzchnią. Stan techniczny wymienionych przedmiotów wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo samochodu, dlatego także są one sprawdzane obowiązkowo w trakcie okresowej diagnostyki pojazdów.W skład czynników zwiększających bezpieczeństwo czynne wchodzą nie tylko części mechaniczne, ale również sam kierowca, a konkretniej jego zdolności, stan psychiczny i fizyczny.

Definicja Blokada Mechanizmu Różnicowego:
Co to jest mechaniczne, które jest montowane w obudowie systemu różnicowego. Służy ono do ograniczenia bądź także całkowitej likwidacji różnicy prędkości obrotowej między kołami albo osiami. Urządzenie, które bezpieczeństwo czynne.
Definicja Bio-Etanol:
Co to jest należącego do ekipy tak zwany paliw alkoholowych. Pozyskiwany jest raczej z produktów roślinnych w rezultacie fermentacji i procesu odwadniania. Ten rodzaj paliwa oznaczany jest poprzez litery bezpieczeństwo czynne.
Definicja BAS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Jego zadaniem jest zapewnienie jednakowego działania układu hamulcowego. Działa on dzięki czujnikowi mierzącemu szybkość z jaką wciskamy pedał bezpieczeństwo czynne.
Definicja Bieżnikowanie Opony:
Co to jest bieżnika na zużytą oponę w celu dalszego jej zastosowania. Jest dopuszczalne tylko dla opon, gdzie nie została uszkodzona osnowa. Chcesz wiedzieć dowięcej się więcej na temat opon? Zajrzyj do naszego bezpieczeństwo czynne.

Czym jest Bezpieczeństwo czynne znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: