Definicja Czynne Bezpieczeństwo. Co znaczy urządzeń w samochodzie, które przyczyniają się do.
bezpieczeństwo czynne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Czynne Bezpieczeństwo

Co znaczy BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE: To jest zespół funkcji i urządzeń w samochodzie, które przyczyniają się do znacznego obniżenia ryzyka wypadku. To są przedmioty, które zapewnić mają stabilne, a zarazem efektywne hamowanie, dobre przyspieszenie i przewidywalne zachowanie na drodze, umożliwiające zapanowanie nad pojazdem w przypadkach krytycznych. W skład przedmiotów zapewniających bezpieczeństwo aktywne wchodzić powinna konstrukcja pojazdu, która będzie zapewniać odpowiednią widoczność z jego wnętrza (okna, lusterka, reflektory, wycieraczki). Istotna jest również ergonomia, dzięki której kierowca może skupić się na jezdni bez zbędnego odrywania wzroku od drogi. W sprawie budowy samochodu istotna jest także odpowiednia aerodynamika zapewniająca stateczność i odpowiedni docisk do jezdni.następnym elementem jest układ hamulcowy, wspomagany wieloma systemami umożliwiającymi korygowanie siły hamowania, a również umożliwiającymi kontrolowanie trakcji pojazdu (ABS, ASR, ESP). W skład przedmiotów zwiększających bezpieczeństwo aktywne wchodzi również układ kierowniczy, zawieszenie, ogumienie, pozwalające na bezpieczną kierowalność i odpowiednią współpracę kół pojazdu z nawierzchnią. Stan techniczny wymienionych przedmiotów wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo samochodu, dlatego także są one sprawdzane obowiązkowo w trakcie okresowej diagnostyki pojazdów.W skład czynników zwiększających bezpieczeństwo czynne wchodzą nie tylko części mechaniczne, ale również sam kierowca, a konkretniej jego zdolności, stan psychiczny i fizyczny.

Definicja Bendiks Rozrusznika:
Co to jest rozrusznika używanego w silnikach spalinowych. Zadaniem bendiksu jest połączenie rozrusznika z silnikiem przez zębate koło zamachowe. Dzięki bendiksowi rozrusznik może obracać wałem korbowym silnika bezpieczeństwo czynne.
Definicja Bio-Etanol:
Co to jest należącego do ekipy tak zwany paliw alkoholowych. Pozyskiwany jest raczej z produktów roślinnych w rezultacie fermentacji i procesu odwadniania. Ten rodzaj paliwa oznaczany jest poprzez litery bezpieczeństwo czynne.
Definicja Bio-Diesel:
Co to jest pozwalające napędzać jednostki wysokoprężne, użytkowane w zastępstwie oleju napędowego. Pozyskiwane jest z łatwo dostępnych surowców odnawialnych jak tłuszcze zwierzęce albo roślinne. Bio-diesel może bezpieczeństwo czynne.
Definicja BLIS:
Co to jest Information Mechanizm, mechanizm kontroli 'martwego pola'. Informuje on kierowcę o pojawieniu się innego pojazdu w tak zwany martwej strefie. Odbywa się tak dzięki umieszczonym w obu bocznych bezpieczeństwo czynne.

Czym jest Bezpieczeństwo czynne znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: