Definicja Bieżnik. Co znaczy bezpośrednio z drogą i odpowiadająca za jej przyczepność do podłoża.
bieżnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bieżnik

Co znaczy BIEŻNIK: Część opony stykająca się bezpośrednio z drogą i odpowiadająca za jej przyczepność do podłoża, którą gwarantować mają adekwatnie takie przedmioty jak rowki, lamele, klocki bieżnika. W zależności od przeznaczenia opony jej bieżnik może mieć bardzo zróżnicowaną budowę. Jest ona uzależniona w pierwszej kolejności od rodzaju nawierzchni, po której przyjdzie nam się poruszać. Inny bieżnik mieć będzie opona przeznaczoną do jazdy terenowej, inny do jazdy po asfalcie. Różne bieżniki posiadają również opony zimowe, letnie i całoroczne.Generalnie bieżniki użytkowane w oponach można podzielić na trzy rodzaje - symetryczny, asymetryczny i kierunkowy. Opona z symetrycznym bieżnikiem może być zakładana z różnej strony auta, nie ma znaczenia również kierunek toczenia się koła. Opona z bieżnikiem asymetrycznym ma ściśle określone, który jej bok powinien przylegać do auta, a który ma być po zewnętrznej stronie. Wynika to ze zróżnicowania bieżnika, dzięki czemu taka opona ma zdecydowanie lepszą trakcję w trakcie jazdy po zakrętach. Natomiast przy bieżniku kierunkowym umieszczona na oponie strzałka pokazuje nam, gdzie kierunku ma się obracać opona. Odpowiednia budowa bieżnika (rowków, nacięć przeważnie w formie choinki) zapewnia idealne odprowadzanie wody, śniegu czy błota pośniegowego poza obręb opony.

Definicja Boxer, Silnik:
Co to jest silnika, gdzie cylindry ułożone zostały płasko, naprzeciw siebie. Taka konstrukcja pozwala na bardzo cichą pracę przy zachowaniu niezawodności. Dodatkowym atutem jest nisko położony pkt. ciężkości bieżnik.
Definicja Bezpieczeństwo Czynne:
Co to jest funkcji i urządzeń w samochodzie, które przyczyniają się do znacznego obniżenia ryzyka wypadku. To są przedmioty, które zapewnić mają stabilne, a zarazem efektywne hamowanie, dobre przyspieszenie i bieżnik.
Definicja BAS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Jego zadaniem jest zapewnienie jednakowego działania układu hamulcowego. Działa on dzięki czujnikowi mierzącemu szybkość z jaką wciskamy pedał bieżnik.
Definicja Benzyna:
Co to jest głównych rodzajów paliwa używanego do zasilania silników spalinowych. Benzyna jest mieszaniną ciekłych węglowodorów parafinowych, naftenowych, aromatycznych i nienasyconych. To jest ciecz bezbarwna bieżnik.

Czym jest Bieżnik znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: