Definicja Bieżnik. Co znaczy bezpośrednio z drogą i odpowiadająca za jej przyczepność do podłoża.
bieżnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bieżnik

Co znaczy BIEŻNIK: Część opony stykająca się bezpośrednio z drogą i odpowiadająca za jej przyczepność do podłoża, którą gwarantować mają adekwatnie takie przedmioty jak rowki, lamele, klocki bieżnika. W zależności od przeznaczenia opony jej bieżnik może mieć bardzo zróżnicowaną budowę. Jest ona uzależniona w pierwszej kolejności od rodzaju nawierzchni, po której przyjdzie nam się poruszać. Inny bieżnik mieć będzie opona przeznaczoną do jazdy terenowej, inny do jazdy po asfalcie. Różne bieżniki posiadają również opony zimowe, letnie i całoroczne.Generalnie bieżniki użytkowane w oponach można podzielić na trzy rodzaje - symetryczny, asymetryczny i kierunkowy. Opona z symetrycznym bieżnikiem może być zakładana z różnej strony auta, nie ma znaczenia również kierunek toczenia się koła. Opona z bieżnikiem asymetrycznym ma ściśle określone, który jej bok powinien przylegać do auta, a który ma być po zewnętrznej stronie. Wynika to ze zróżnicowania bieżnika, dzięki czemu taka opona ma zdecydowanie lepszą trakcję w trakcie jazdy po zakrętach. Natomiast przy bieżniku kierunkowym umieszczona na oponie strzałka pokazuje nam, gdzie kierunku ma się obracać opona. Odpowiednia budowa bieżnika (rowków, nacięć przeważnie w formie choinki) zapewnia idealne odprowadzanie wody, śniegu czy błota pośniegowego poza obręb opony.

Definicja Bieżnikowanie Opony:
Co to jest bieżnika na zużytą oponę w celu dalszego jej zastosowania. Jest dopuszczalne tylko dla opon, gdzie nie została uszkodzona osnowa. Chcesz wiedzieć dowięcej się więcej na temat opon? Zajrzyj do naszego bieżnik co to jest.
Definicja Bio-Etanol:
Co to jest należącego do ekipy tak zwany paliw alkoholowych. Pozyskiwany jest raczej z produktów roślinnych w rezultacie fermentacji i procesu odwadniania. Ten rodzaj paliwa oznaczany jest poprzez litery bieżnik definicja.
Definicja Blokada Mechanizmu Różnicowego:
Co to jest mechaniczne, które jest montowane w obudowie systemu różnicowego. Służy ono do ograniczenia bądź także całkowitej likwidacji różnicy prędkości obrotowej między kołami albo osiami. Urządzenie, które bieżnik co znaczy.
Definicja BLIS:
Co to jest Information Mechanizm, mechanizm kontroli 'martwego pola'. Informuje on kierowcę o pojawieniu się innego pojazdu w tak zwany martwej strefie. Odbywa się tak dzięki umieszczonym w obu bocznych bieżnik słownik.

Czym jest Bieżnik znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: