Definicja Silnik Boxer. Co znaczy cylindry ułożone zostały płasko, naprzeciw siebie. Taka.
boxer silnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnik Boxer

Co znaczy BOXER, SILNIK: To jest rodzaj silnika, gdzie cylindry ułożone zostały płasko, naprzeciw siebie. Taka konstrukcja pozwala na bardzo cichą pracę przy zachowaniu niezawodności. Dodatkowym atutem jest nisko położony pkt. ciężkości pojazdu, co powiększa stabilność w trakcie jazdy. Koncepcja silnika typu Boxer pochodzi z lotnictwa, bo tam stosuje się jednostki napędowe, które cechują się takimi atrybutami jak wydajność, równowaga i niezawodność. Przeciwległe przyporządkowanie cylindrów umożliwia znoszenie się sił, które powstają przy ruchu tłoków. Dlatego przy pracy silnika powstają bardzo małe wibracje. Dodatkowo jednostki tego typu są regularnie montowane bardzo nisko, co wpływa na położenie punktów ciężkości i symetryczną koncepcję napędu. Pomimo, iż produkcja silników typu Boxer jest nieco droższa w relacji do bardziej popularnych układów, to nie wszystkie marki jak Subaru albo Porsche nie rezygnują z takich rozwiązań.

Definicja Bi-Ksenon:
Co to jest firmowany poprzez firmę Hella. Rodzaj reflektora ksenonowego, gdzie pojedyncza żarówka wyładowcza jest używana do wytwarzania światła mijania i drogowego. Działanie lampy biksenonowej opiera się na boxer, silnik.
Definicja Bezpieczeństwo Bierne:
Co to jest pojazdu, umożliwiający pomniejszenie skutków zaistniałego zderzenia, bądź także wypadku do wartości min.. Ich zadaniem jest pomniejszenie skuktów nie tylko kierowcy, ale również wszystkich osób boxer, silnik.
Definicja Bębny Hamulcowe:
Co to jest jest elementem układu hamulcowego. Posiada on wewnętrzną powierzchnię roboczą (cierną), na którą w okresie hamowania oddziaływują szczególne szczęki. Bębny hamulcowe są montowane na tylnej osi boxer, silnik.
Definicja Belka Dolna Pasa Przedniego:
Co to jest stali borowej o bardzo wysokiej wartości naprężenia granicznego, równej 900 niutonów na milimetr kwadratowy. Belka dolna pasa przedniego potrafi rozpraszać siły udarowe w okresie zderzenia z innym boxer, silnik.

Czym jest Boxer, silnik znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: