Definicja Cdi. Co znaczy rodzaj silnika napędzany wysokociśnieniową pompą, która tłoczy paliwo do.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cdi

Co znaczy CDI: Common-rail Direct-Injection, rodzaj silnika napędzany wysokociśnieniową pompą, która tłoczy paliwo do szyny-przewodu wspólnego dla wszystkich cylindrów. To jest odmiana sterowanego elektronicznie, bezpośredniego wtrysku paliwa do komory spalania, stosowanego w silnikach wysokoprężnych. Olej napędowy dostarczany jest dzięki pompie paliwowej do specjalnego wysokociśnieniowego zbiorniczka, wspólnego dla wtryskiwaczy silnika. Pozwala on na dostarczanie wysokiego ciśnienia wtrysku jednakowo dla każdego z wtryskiwaczy. Realizują one bardzo precyzyjny wtrysk wspomagany tak zwany wtryskiem pilotażowym, który zapewnia równą pracę jednostki.aktualnie to jest w najwyższym stopniu rozpowszechniony mechanizm wtrysku bezpośredniego w silnikach wysokoprężnych. Konkurencyjną konstrukcją jest mechanizm pompowtryskiwaczy. W obu wariantach jednak uzyskuje się bardzo wysokie ciśnienie wtrysku, dzięki czemu paliwo jest silnie rozpylane w komorze spalania. W skutku daje to całkowite spalanie połączone z niższą zawartością szkodliwych substancji.

Definicja Czujniki:
Co to jest To są przedmioty, które kontrolują różne wartości w trakcie pracy silnika i różnych układów w samochodzie. Producenci: Vemo, Topran, FAE cdi.
Definicja Cylinder Hamulcowy:
Co to jest hamulcowego. Cylinder hamulcowy odpowiada za wtłaczanie i odsysanie powietrza w trakcie procesu hamowania. Wewnątrz cylindra hamulcowego znajduje się tłok, który wypycha się pod wpływem powietrza. W cdi.
Definicja Czujnik Ciśnienia Oleju:
Co to jest odpowiadające za monitorowanie stanu ciśnienia oleju. Złożona jest z czujnika ciśnienia oleju i połączonego z nim parametru. Z racji na niebezpieczeństwo zniszczenia jednostki, gdzie nastąpiło cdi.
Definicja CNG:
Co to jest Gas, to jest paliwo na bazie gazu ziemnego w formie sprężonej do ciśnienia 20-25 MPa. Napędza się nim pojazdy silnikowe zarówno z zapłonem iskrowym jak także i samoczynnym. Instalacja CNG stosowana w cdi.

Czym jest CDI znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: