Definicja Cng. Co znaczy jest paliwo na bazie gazu ziemnego w formie sprężonej do ciśnienia 20-25.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cng

Co znaczy CNG: Compressed Natural Gas, to jest paliwo na bazie gazu ziemnego w formie sprężonej do ciśnienia 20-25 MPa. Napędza się nim pojazdy silnikowe zarówno z zapłonem iskrowym jak także i samoczynnym. Instalacja CNG stosowana w samochodzie jest różna znacznie od popularnych w naszym państwie instalacji LPG. Zasadnicza różnica bazuje na tym, iż wszystkie przedmioty poprzez które przepływa gaz dostosowane zostały do wysokiego ciśnienia (250 bar). Z tego powodu zostały one wykonane z takich tworzyw jak polimery lub stal. Wtryskiwacze gazu pracują na wiele wyższym ciśnieniu, z kolei reduktory są w większości dwustopniowe. Jest różna również zbiornik, gdzie przechowywany jest gaz.Wartość energetyczna 1 m3 sprężonego gazu w uwarunkowaniach normalnych jest w przybliżeniu równa 1 litrowi benzyny. Masa 1 Nm3 gazu ziemnego wynosi w przybliżeniu 0,7 kg, ale to jest uzależnione od składu gazu.

Definicja CCFA:
Co to jest Comité des Constructeurs Français d'Automobiles,francuskie stowarzyszenie producentów samochodów cng.
Definicja CVCC, Silnik:
Co to jest Controlled Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to rozwiązanie zaprojektowane poprzez japoński koncern Honda w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak na owe czasy cng.
Definicja Części Lamp Tylnych:
Co to jest obiekt oświetlenia samochodu. Występują one po obu skrajnych stronach tyłu samochodu. W skład lampy tylnej wchodzi zespolony klosz lampy i żarówki. Producenci: Abakus, Alkar, Magneti Marelli cng.
Definicja Części Lusterka:
Co to jest W samochodzie można wyróżnić dwa rodzaje lusterek: zewnętrzne i wewnętrzne. Z wyjątkiem rodzaju lusterko złożona jest z obudowy i szkła lustrzanego cng.

Czym jest CNG znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: