Definicja Silnik Cvcc. Co znaczy Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to.
cvcc silnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnik Cvcc

Co znaczy CVCC, SILNIK: Compound Vortex Controlled Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to rozwiązanie zaprojektowane poprzez japoński koncern Honda w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak na owe czasy była to bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja. Została stworzona z myślą o rynkach, gdzie panowały bardzo surowe kryteria odnośnie toksyczności spalin. Działanie technologii opierało się na dostarczaniu do silnika bardzo słabej mieszanki, a więc relatywnie małej ilości paliwa w relacji do powietrza dostarczanego do komory spalania. W porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym, komora spalania silnika CVCC uzupełniona jest dodatkową, mniejszą komorą. Zastosowano ja aby zwalczyć problem opierający na trudnościach z zapaleniem przy użyciu iskry świecy tak słabej mieszanki. Tak więc bogata mieszanka była wtryskiwana do tej drugiej, mniejszej komory, gdzie znajdowała się świeca. Zapalała się ona bardzo łatwo, z kolei płomień przechodził do głównej komory spalania, wypełnionej już słabszą mieszanką. I właśnie tam inicjowany jest zasadniczy zapłon.Taki mechanizm pozwalał eliminować dodatkowe przedmioty dodawane poprzez innych producentów w celu pomniejszenia toksyczności spalin. Dodatkowo konstrukcja w jednostce pozwalała na mniejsze zużycie paliwa i łatwiejsze uruchomienie silnika.

Definicja Części Drążków Stabilizatora:
Co to jest stabilizatora to jest metalowy obiekt zawieszenia przebiegający w poprzek pojazdu. Drążek stabilizatora ma najczęściej ok. metra długości. W skład części drążków stabilizatora może wchodzić tuleja i cvcc, silnik.
Definicja Części Lamp Tylnych:
Co to jest obiekt oświetlenia samochodu. Występują one po obu skrajnych stronach tyłu samochodu. W skład lampy tylnej wchodzi zespolony klosz lampy i żarówki. Producenci: Abakus, Alkar, Magneti Marelli cvcc, silnik.
Definicja Czujniki:
Co to jest To są przedmioty, które kontrolują różne wartości w trakcie pracy silnika i różnych układów w samochodzie. Producenci: Vemo, Topran, FAE cvcc, silnik.
Definicja CDI:
Co to jest Injection, rodzaj silnika napędzany wysokociśnieniową pompą, która tłoczy paliwo do szyny-przewodu wspólnego dla wszystkich cylindrów. To jest odmiana sterowanego elektronicznie, bezpośredniego cvcc, silnik.

Czym jest CVCC, silnik znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: