Definicja Silnik Cvcc. Co znaczy Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to.
cvcc silnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnik Cvcc

Co znaczy CVCC, SILNIK: Compound Vortex Controlled Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to rozwiązanie zaprojektowane poprzez japoński koncern Honda w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak na owe czasy była to bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja. Została stworzona z myślą o rynkach, gdzie panowały bardzo surowe kryteria odnośnie toksyczności spalin. Działanie technologii opierało się na dostarczaniu do silnika bardzo słabej mieszanki, a więc relatywnie małej ilości paliwa w relacji do powietrza dostarczanego do komory spalania. W porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym, komora spalania silnika CVCC uzupełniona jest dodatkową, mniejszą komorą. Zastosowano ja aby zwalczyć problem opierający na trudnościach z zapaleniem przy użyciu iskry świecy tak słabej mieszanki. Tak więc bogata mieszanka była wtryskiwana do tej drugiej, mniejszej komory, gdzie znajdowała się świeca. Zapalała się ona bardzo łatwo, z kolei płomień przechodził do głównej komory spalania, wypełnionej już słabszą mieszanką. I właśnie tam inicjowany jest zasadniczy zapłon.Taki mechanizm pozwalał eliminować dodatkowe przedmioty dodawane poprzez innych producentów w celu pomniejszenia toksyczności spalin. Dodatkowo konstrukcja w jednostce pozwalała na mniejsze zużycie paliwa i łatwiejsze uruchomienie silnika.

Definicja Common Rail:
Co to jest mechanizm pozwalający na bezpośredni wtrysk paliwa w silnikach wysokoprężnych. Dzięki niemu silniki diesla wykazują się lepszą sprawnością i dynamiką, generując przy tym mniej hałasu i emisji spalin cvcc, silnik.
Definicja Części Zawieszenia:
Co to jest układ mocujący koło do nadwozia albo ramy samochodu. Zadaniem zawieszenia jest resorowanie i amortyzacja nierówności. W zależności od rodzaju zawieszenia w jego skład mogą wchodzić takie przedmioty cvcc, silnik.
Definicja Cylinder:
Co to jest mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym porusza się tłok. Cylinder występujący w konwencjonalnym silniku spalinowym posiada kształt tulei, która wykonana jest z żeliwa, stali cvcc, silnik.
Definicja Czujnik Ciśnienia Oleju:
Co to jest odpowiadające za monitorowanie stanu ciśnienia oleju. Złożona jest z czujnika ciśnienia oleju i połączonego z nim parametru. Z racji na niebezpieczeństwo zniszczenia jednostki, gdzie nastąpiło cvcc, silnik.

Czym jest CVCC, silnik znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: