Definicja Silnik Cvcc. Co znaczy Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to.
cvcc silnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Silnik Cvcc

Co znaczy CVCC, SILNIK: Compound Vortex Controlled Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to rozwiązanie zaprojektowane poprzez japoński koncern Honda w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak na owe czasy była to bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja. Została stworzona z myślą o rynkach, gdzie panowały bardzo surowe kryteria odnośnie toksyczności spalin. Działanie technologii opierało się na dostarczaniu do silnika bardzo słabej mieszanki, a więc relatywnie małej ilości paliwa w relacji do powietrza dostarczanego do komory spalania. W porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym, komora spalania silnika CVCC uzupełniona jest dodatkową, mniejszą komorą. Zastosowano ja aby zwalczyć problem opierający na trudnościach z zapaleniem przy użyciu iskry świecy tak słabej mieszanki. Tak więc bogata mieszanka była wtryskiwana do tej drugiej, mniejszej komory, gdzie znajdowała się świeca. Zapalała się ona bardzo łatwo, z kolei płomień przechodził do głównej komory spalania, wypełnionej już słabszą mieszanką. I właśnie tam inicjowany jest zasadniczy zapłon.Taki mechanizm pozwalał eliminować dodatkowe przedmioty dodawane poprzez innych producentów w celu pomniejszenia toksyczności spalin. Dodatkowo konstrukcja w jednostce pozwalała na mniejsze zużycie paliwa i łatwiejsze uruchomienie silnika.

Definicja Common Rail:
Co to jest mechanizm pozwalający na bezpośredni wtrysk paliwa w silnikach wysokoprężnych. Dzięki niemu silniki diesla wykazują się lepszą sprawnością i dynamiką, generując przy tym mniej hałasu i emisji spalin cvcc, silnik.
Definicja COTY:
Co to jest konkurs gdzie wyłaniany jest idealny auto, wybierany spośród modeli debiutujących w bieżącym roku kalendarzowym na rynku. Tytuł Car of the Year jest w najwyższym stopniu prestiżową nagrodą cvcc, silnik.
Definicja Cylinderki Sprzęgła:
Co to jest składowa układu hydraulicznego sprzęgła. Cylinderki sprzęgła wraz pompą i odchodzącym od niej przewodem łączą pedał sprzęgła z dźwignią. Sprzęgło jest elementem układu napędowego, który przenosi cvcc, silnik.
Definicja Części Reflektorów:
Co to jest urządzeniem odpowiedzialnym za oświetlenie samochodu. Wyróżniamy kilka rodzajów reflektorów: lampy żarowe, halogenowe, wyładowcze (ksenonowe), diodowe. W skład zestawu wchodzi klosz reflektora i cvcc, silnik.

Czym jest CVCC, silnik znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: