Definicja Cvt. Co znaczy Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cvt

Co znaczy CVT: Continuously Variable Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta takiego układu pozwalający na zmianę przełożeń w sposób ciągły został przygotowany już w 1897 roku. Niedługo później bez sukcesu testowano go w samochodach osobowych. Przełomem dla tej konstrukcji było opracowanie w 1958 roku układu Variomatic. Zasadniczą częścią takiej przekładni są koła zębate ze stożkowym powierzchniami ciernymi. Są one ustawione względem siebie parami tak, iż wierzchołki stożków zwrócone ku sobie tworzą klinowe powierzchnie cierne współpracujące ze szczególnym elastycznym paskiem klinowym. Jedna para kół przekładni połączona jest ze wstępnym stopniem przekładni CVT, druga współpracuje ze stopniem końcowym. W każdej parze jeden ze stożków może wykonywać edynie ruch obrotowy, z kolei drugi może dodatkowo przemieszczać się równolegle do osi obrotu, a przez to odsuwać albo przesuwać do stożka, z którym tworzy parę.

Definicja Cylinder:
Co to jest mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym porusza się tłok. Cylinder występujący w konwencjonalnym silniku spalinowym posiada kształt tulei, która wykonana jest z żeliwa, stali cvt.
Definicja CVCC, Silnik:
Co to jest Controlled Combustion, spalanie kontrolowane zawirowaniem mieszanki. Było to rozwiązanie zaprojektowane poprzez japoński koncern Honda w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak na owe czasy cvt.
Definicja Części Drążków Stabilizatora:
Co to jest stabilizatora to jest metalowy obiekt zawieszenia przebiegający w poprzek pojazdu. Drążek stabilizatora ma najczęściej ok. metra długości. W skład części drążków stabilizatora może wchodzić tuleja i cvt.
Definicja Cewka Zapłonowa:
Co to jest transformator znajdujący się w instalacji elektrycznej samochodu wyposażonego w silnik o zapłonie iskrowym. Zadaniem cewki zapłonowej jest przetwarzanie napęcia dostarczonego poprzez akumulator albo cvt.

Czym jest CVT znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: