Definicja Cvt. Co znaczy Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cvt

Co znaczy CVT: Continuously Variable Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta takiego układu pozwalający na zmianę przełożeń w sposób ciągły został przygotowany już w 1897 roku. Niedługo później bez sukcesu testowano go w samochodach osobowych. Przełomem dla tej konstrukcji było opracowanie w 1958 roku układu Variomatic. Zasadniczą częścią takiej przekładni są koła zębate ze stożkowym powierzchniami ciernymi. Są one ustawione względem siebie parami tak, iż wierzchołki stożków zwrócone ku sobie tworzą klinowe powierzchnie cierne współpracujące ze szczególnym elastycznym paskiem klinowym. Jedna para kół przekładni połączona jest ze wstępnym stopniem przekładni CVT, druga współpracuje ze stopniem końcowym. W każdej parze jeden ze stożków może wykonywać edynie ruch obrotowy, z kolei drugi może dodatkowo przemieszczać się równolegle do osi obrotu, a przez to odsuwać albo przesuwać do stożka, z którym tworzy parę.

Definicja Czujnik Ciśnienia Oleju:
Co to jest odpowiadające za monitorowanie stanu ciśnienia oleju. Złożona jest z czujnika ciśnienia oleju i połączonego z nim parametru. Z racji na niebezpieczeństwo zniszczenia jednostki, gdzie nastąpiło cvt.
Definicja CMBS:
Co to jest wspomagający działanie tempomatu adaptacyjnego (ACC) poprzez przewidywanie i przeciwdziałanie potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Gdy dystans między naszym autem, a poprzedzającym je cvt.
Definicja Czujnik Zużycia Hamulców:
Co to jest umieszczony w klocku hamulcowym, który monitoruje zużycie układu hamulcowego. W chwili gdy dotknie on tarczy hamulcowej i zostanie zamknięty obwód elektryczny komputer pokładowy otrzyma informację cvt.
Definicja Cylinder:
Co to jest mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym porusza się tłok. Cylinder występujący w konwencjonalnym silniku spalinowym posiada kształt tulei, która wykonana jest z żeliwa, stali cvt.

Czym jest CVT znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: