Definicja Cvt. Co znaczy Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cvt

Co znaczy CVT: Continuously Variable Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta takiego układu pozwalający na zmianę przełożeń w sposób ciągły został przygotowany już w 1897 roku. Niedługo później bez sukcesu testowano go w samochodach osobowych. Przełomem dla tej konstrukcji było opracowanie w 1958 roku układu Variomatic. Zasadniczą częścią takiej przekładni są koła zębate ze stożkowym powierzchniami ciernymi. Są one ustawione względem siebie parami tak, iż wierzchołki stożków zwrócone ku sobie tworzą klinowe powierzchnie cierne współpracujące ze szczególnym elastycznym paskiem klinowym. Jedna para kół przekładni połączona jest ze wstępnym stopniem przekładni CVT, druga współpracuje ze stopniem końcowym. W każdej parze jeden ze stożków może wykonywać edynie ruch obrotowy, z kolei drugi może dodatkowo przemieszczać się równolegle do osi obrotu, a przez to odsuwać albo przesuwać do stożka, z którym tworzy parę.

Definicja Centralny Wysprzęglacz:
Co to jest wewnątrz obudowy sprzęgła. W jego skład wchodzi cylinderek odbiorczy usytuowany współosiowo do piasty i końcówek sprężyny talerzowej. Centralny wysprzęglacz jest coraz częściej stosowany zamiast cvt.
Definicja Części Reflektorów:
Co to jest urządzeniem odpowiedzialnym za oświetlenie samochodu. Wyróżniamy kilka rodzajów reflektorów: lampy żarowe, halogenowe, wyładowcze (ksenonowe), diodowe. W skład zestawu wchodzi klosz reflektora i cvt.
Definicja Common Rail:
Co to jest mechanizm pozwalający na bezpośredni wtrysk paliwa w silnikach wysokoprężnych. Dzięki niemu silniki diesla wykazują się lepszą sprawnością i dynamiką, generując przy tym mniej hałasu i emisji spalin cvt.
Definicja CEPiK:
Co to jest Pojazdów i Kierowców, to jest mechanizm informatyczny, który obejmuje centralną bazę danych zbierającą informację o pojazdach i ich właścicielach, posiadaczach i osobach, które mają uprawnienia do cvt.

Czym jest CVT znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: