Definicja Cylinder. Co znaczy mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym.
cylinder co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cylinder

Co znaczy CYLINDER: Obiekt konstrukcji mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym porusza się tłok. Cylinder występujący w konwencjonalnym silniku spalinowym posiada kształt tulei, która wykonana jest z żeliwa, stali, bądź także duraluminium. Wewnątrz cylindra realizowana jest robota, dzięki spalaniu dawki paliwa. Spełnia on również kilka zadań na raz. Dzięki niemu ograniczane są ruchu tłoka, które poruszają się ruchem posuwisto zwrotnym w osi cylindra.Wyjątkiem może być tłok i cylinder w silniku Wankla. Cylinder zapewnia hermetyczną obudowę, co pozwala na utrzymanie znacznego nadciśnienia w przestrzeni pomiędzy tłokiem, a cylindrem. Jest odpowiedzialny za ochronę od czynników zewnętrznych i wpływa na gospodarkę termiczną układu.

Definicja CNG:
Co to jest Gas, to jest paliwo na bazie gazu ziemnego w formie sprężonej do ciśnienia 20-25 MPa. Napędza się nim pojazdy silnikowe zarówno z zapłonem iskrowym jak także i samoczynnym. Instalacja CNG stosowana w cylinder.
Definicja Części Reflektorów:
Co to jest urządzeniem odpowiedzialnym za oświetlenie samochodu. Wyróżniamy kilka rodzajów reflektorów: lampy żarowe, halogenowe, wyładowcze (ksenonowe), diodowe. W skład zestawu wchodzi klosz reflektora i cylinder.
Definicja CEPiK:
Co to jest Pojazdów i Kierowców, to jest mechanizm informatyczny, który obejmuje centralną bazę danych zbierającą informację o pojazdach i ich właścicielach, posiadaczach i osobach, które mają uprawnienia do cylinder.
Definicja Części Hamulca Tarczowego:
Co to jest jest rodzaj hamulca ciernego, gdzie tarcie produkowane jest pomiędzy tarczami na wale i tarczami połączonymi na stałe z nieruchomym kadłubem. Odznacza się kilka rodzajów hamulców tarczowych cylinder.

Czym jest Cylinder znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: