Definicja Cylinder. Co znaczy mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym.
cylinder co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cylinder

Co znaczy CYLINDER: Obiekt konstrukcji mechanicznej silnika, wewnątrz którego ruchem posuwisto-zwrotnym porusza się tłok. Cylinder występujący w konwencjonalnym silniku spalinowym posiada kształt tulei, która wykonana jest z żeliwa, stali, bądź także duraluminium. Wewnątrz cylindra realizowana jest robota, dzięki spalaniu dawki paliwa. Spełnia on również kilka zadań na raz. Dzięki niemu ograniczane są ruchu tłoka, które poruszają się ruchem posuwisto zwrotnym w osi cylindra.Wyjątkiem może być tłok i cylinder w silniku Wankla. Cylinder zapewnia hermetyczną obudowę, co pozwala na utrzymanie znacznego nadciśnienia w przestrzeni pomiędzy tłokiem, a cylindrem. Jest odpowiedzialny za ochronę od czynników zewnętrznych i wpływa na gospodarkę termiczną układu.

Definicja Czujnik Zużycia Hamulców:
Co to jest umieszczony w klocku hamulcowym, który monitoruje zużycie układu hamulcowego. W chwili gdy dotknie on tarczy hamulcowej i zostanie zamknięty obwód elektryczny komputer pokładowy otrzyma informację cylinder.
Definicja CVT:
Co to jest Variable Transmissions, automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Protoplasta takiego układu pozwalający na zmianę przełożeń w sposób ciągły został przygotowany już w 1897 roku. Niedługo później cylinder.
Definicja Cylinderki Sprzęgła:
Co to jest składowa układu hydraulicznego sprzęgła. Cylinderki sprzęgła wraz pompą i odchodzącym od niej przewodem łączą pedał sprzęgła z dźwignią. Sprzęgło jest elementem układu napędowego, który przenosi cylinder.
Definicja CEPiK:
Co to jest Pojazdów i Kierowców, to jest mechanizm informatyczny, który obejmuje centralną bazę danych zbierającą informację o pojazdach i ich właścicielach, posiadaczach i osobach, które mają uprawnienia do cylinder.

Czym jest Cylinder znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: