Definicja Dohc. Co znaczy podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja.
dohc co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dohc

Co znaczy DOHC: Double Overhead Camshaft, podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja umożliwiająca sterowanie robotą zaworów przy użyciu dwóch wałków rozrządu, umieszczonych w głowicy silnika. Technologia ta jest już znana w motoryzacji od bardzo dawna. Po raz pierwszy silnik w takiej technologii wyprodukował francuski Peugeot w 1912 roku. W układzie tym każdy z wałków może sterować tylko jednym rodzajem zaworów. Może to oznaczać, iż na każdy cylinder przypadają więcej niż dwa zawory: dolotowy i wydechowy.

Definicja Drzwi:
Co to jest Drzwi to ruchomy obiekt zamykający otwór w karoserii pojazdu. Drzwi mogą być jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe albo przesuwane dohc.
Definicja Dyferencjał:
Co to jest przekładnia zębata, której klasyczne działanie bazuje na przekazywaniu jednakowego momentu obrotowego na oba koła z wyjątkiem oporu, jaki napotyka. Mówiąc pokrótce, koło które posiada mniejsze opory dohc.
Definicja Dopuszczalna Masa Całkowita:
Co to jest Wg kodeksu drogowego to jest największa, ustalona właściwymi uwarunkowaniami technicznymi masa pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze dohc.
Definicja Docisk Sprzęgła:
Co to jest Obiekt wchodzący w skład sprzęgła. Docisk sprzęgła, łożysko sprzęgła i tarcze sprzęgła tworzą kompletny zbiór. Producenci: 4MAX, LUK, Sachs dohc.

Czym jest DOHC znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: