Do czego Dohc. Co znaczy podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja.
dohc co to jest

Czy przydatne?

Dohc w samochodzie

Co znaczy DOHC: Double Overhead Camshaft, podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja umożliwiająca sterowanie robotą zaworów przy użyciu dwóch wałków rozrządu, umieszczonych w głowicy silnika. Technologia ta jest już znana w motoryzacji od bardzo dawna. Po raz pierwszy silnik w takiej technologii wyprodukował francuski Peugeot w 1912 roku. W układzie tym każdy z wałków może sterować tylko jednym rodzajem zaworów. Może to oznaczać, iż na każdy cylinder przypadają więcej niż dwa zawory: dolotowy i wydechowy.

Co znaczy Dwusuwowy, Silnik:
Porównanie spalinowy, gdzie cztery etapy pracy realizowane są pośrodku dwóch suwów, od górnego do dolnego położenia tłoka. Te etapy to: ssanie, sprężanie, robota i wydech. Silnik dwusuwowy może być zarówno dohc co znaczy.
Krzyżówka D-CAT:
Dlaczego Advanced Technology, nowoczesna technologia użytkowana w silnikach wysokoprężnych. Zaprojektowano ją raczej z myślą o zmniejszeniu szkodliwości silników wysokoprężnych na środowisko naturalne dohc krzyżówka.
Co to jest Drążek Stabilizatora:
Jak lepiej Drążek stabilizatora to metalowy obiekt zawieszenia przebiegający w poprzek pojazdu. Wymiary drążka stabilizatora oscylują w okolicach metra długości dohc co to jest.
Słownik DBC:
Kiedy Control, mechanizm bezpieczeństwa aktywnego umożliwiający powiększenie efektywności układu hamulcowego w trakcie manewru awaryjnego zatrzymywania pojazdu. Urządzenie to pozwala na powiększenie dohc słownik.

Do czego służy DOHC w samochodzie Jak działa D .

  • Dodano:
  • Autor: