Definicja Dohc. Co znaczy podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja.
dohc co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dohc

Co znaczy DOHC: Double Overhead Camshaft, podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja umożliwiająca sterowanie robotą zaworów przy użyciu dwóch wałków rozrządu, umieszczonych w głowicy silnika. Technologia ta jest już znana w motoryzacji od bardzo dawna. Po raz pierwszy silnik w takiej technologii wyprodukował francuski Peugeot w 1912 roku. W układzie tym każdy z wałków może sterować tylko jednym rodzajem zaworów. Może to oznaczać, iż na każdy cylinder przypadają więcej niż dwa zawory: dolotowy i wydechowy.

Definicja DBC:
Co to jest Control, mechanizm bezpieczeństwa aktywnego umożliwiający powiększenie efektywności układu hamulcowego w trakcie manewru awaryjnego zatrzymywania pojazdu. Urządzenie to pozwala na powiększenie dohc.
Definicja D-CAT:
Co to jest Advanced Technology, nowoczesna technologia użytkowana w silnikach wysokoprężnych. Zaprojektowano ją raczej z myślą o zmniejszeniu szkodliwości silników wysokoprężnych na środowisko naturalne dohc.
Definicja Dach:
Co to jest Dach to jest górny obiekt karoserii pojazdu. Dach chroni auto przed czynnikami zewnętrznymi. Dach może być sztywny (hardtop) albo miękki (cabrio dohc.
Definicja Drzwi:
Co to jest Drzwi to ruchomy obiekt zamykający otwór w karoserii pojazdu. Drzwi mogą być jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe albo przesuwane dohc.

Czym jest DOHC znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: