Do czego Dsg. Co znaczy automatyczna skrzynia biegów, gwarantująca bardzo krótkie przełożenia przy.
co to jest

Czy przydatne?

Dsg w samochodzie

Co znaczy DSG: Direct Shift Gearbox, automatyczna skrzynia biegów, gwarantująca bardzo krótkie przełożenia przy zachowaniu wysokiej ekonomiczności i komfortu jazdy. Pozwala ona również na zmianę biegów w sposób sekwencyjny. Konstrukcja tej skrzyni bazuje na tym, iż następny bieg jest zawsze opracowany w pogotowiu do aktywowania. Dla zobrazowania przykładu wyobraźmy sobie, iż aktualne przełożenie jest na biegu trzecim. W tym wypadku drugie sprzęgło, które nie jest czynne ustawia się na pozycji biegu czwartego. Gdy osiągnięty zostanie odpowiedni poziom obrotów, skrzynia bardzo płynnie przekazuje moc na drugie sprzęgło. Pierwsze sprzęgło stosowane jest dla biegów nieparzystych i biegu wstecznego, z kolei drugie stosowane jest biegów parzystych. W montowanej poprzecznie przekładni zastosowano dwa 'mokre' sprzęgła, które w lepszy sposób umieją poradzić sobie z wysokimi obciążeniami termicznymi, niż w razie sprzęgła 'suchego'. Cały mechanizm zmiany biegów trwa raptem parę setnych sekundy.

Co znaczy DBC:
Porównanie Control, mechanizm bezpieczeństwa aktywnego umożliwiający powiększenie efektywności układu hamulcowego w trakcie manewru awaryjnego zatrzymywania pojazdu. Urządzenie to pozwala na powiększenie dsg co znaczy.
Krzyżówka Dwumasowe Koło Zamachowe:
Dlaczego silnika umieszczony na wale korbowym. Koło zamachowe służy do krótkotrwałego magazynowania energii kinetycznej służącej do podtrzymywania ruchu silnika w trakcie etapy sprężania. Koło zamachowe jest dsg krzyżówka.
Co to jest DOHC:
Jak lepiej Camshaft, podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja umożliwiająca sterowanie robotą zaworów przy użyciu dwóch wałków rozrządu, umieszczonych w głowicy silnika. Technologia ta dsg co to jest.
Słownik Dach:
Kiedy Dach to jest górny obiekt karoserii pojazdu. Dach chroni auto przed czynnikami zewnętrznymi. Dach może być sztywny (hardtop) albo miękki (cabrio dsg słownik.

Do czego służy DSG w samochodzie Jak działa D .

  • Dodano:
  • Autor: