Definicja Dsg. Co znaczy automatyczna skrzynia biegów, gwarantująca bardzo krótkie przełożenia przy.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dsg

Co znaczy DSG: Direct Shift Gearbox, automatyczna skrzynia biegów, gwarantująca bardzo krótkie przełożenia przy zachowaniu wysokiej ekonomiczności i komfortu jazdy. Pozwala ona również na zmianę biegów w sposób sekwencyjny. Konstrukcja tej skrzyni bazuje na tym, iż następny bieg jest zawsze opracowany w pogotowiu do aktywowania. Dla zobrazowania przykładu wyobraźmy sobie, iż aktualne przełożenie jest na biegu trzecim. W tym wypadku drugie sprzęgło, które nie jest czynne ustawia się na pozycji biegu czwartego. Gdy osiągnięty zostanie odpowiedni poziom obrotów, skrzynia bardzo płynnie przekazuje moc na drugie sprzęgło. Pierwsze sprzęgło stosowane jest dla biegów nieparzystych i biegu wstecznego, z kolei drugie stosowane jest biegów parzystych. W montowanej poprzecznie przekładni zastosowano dwa 'mokre' sprzęgła, które w lepszy sposób umieją poradzić sobie z wysokimi obciążeniami termicznymi, niż w razie sprzęgła 'suchego'. Cały mechanizm zmiany biegów trwa raptem parę setnych sekundy.

Definicja DBC:
Co to jest Control, mechanizm bezpieczeństwa aktywnego umożliwiający powiększenie efektywności układu hamulcowego w trakcie manewru awaryjnego zatrzymywania pojazdu. Urządzenie to pozwala na powiększenie dsg.
Definicja Duroplast:
Co to jest tworzywo, które powstaje pod wpływem ogrzewania albo działania związków chemicznych, utwardzaczy. Jego nazwa pochodzi od łacińsko-greckich słów: durus (twardy) i plastos (ulepiony). Dzięki dsg.
Definicja Docisk Sprzęgła:
Co to jest Obiekt wchodzący w skład sprzęgła. Docisk sprzęgła, łożysko sprzęgła i tarcze sprzęgła tworzą kompletny zbiór. Producenci: 4MAX, LUK, Sachs dsg.
Definicja Drążek Stabilizatora:
Co to jest Drążek stabilizatora to metalowy obiekt zawieszenia przebiegający w poprzek pojazdu. Wymiary drążka stabilizatora oscylują w okolicach metra długości dsg.

Czym jest DSG znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: