Definicja Zamachowe Koło Dwumasowe. Co znaczy umieszczony na wale korbowym. Koło zamachowe służy do.
dwumasowe koło zamachowe co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zamachowe Koło Dwumasowe

Co znaczy DWUMASOWE KOŁO ZAMACHOWE: Obiekt żeliwny silnika umieszczony na wale korbowym. Koło zamachowe służy do krótkotrwałego magazynowania energii kinetycznej służącej do podtrzymywania ruchu silnika w trakcie etapy sprężania. Koło zamachowe jest rozdzielone na dwie części. Jedna z nich jest związana z wałem korbowym silnika, druga jest odseparowana od części pierwszej i zamontowana do wału skrzyni biegów. Obie części koła zamachowego są połączone łożyskiem. Między obie połówki instalowany jest mechanizm tłumiący drgania, które wytwarza jednostka napędowa. Prócz eliminowania drgań, koło dwumasowe minimalizuje okres bezwładności po stronie silnika. Ułatwia to nie tylko zmianę biegów, lecz również powiększa trwałość synchronizatorów.Producenci: LUK.

Definicja DOHC:
Co to jest Camshaft, podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja umożliwiająca sterowanie robotą zaworów przy użyciu dwóch wałków rozrządu, umieszczonych w głowicy silnika. Technologia ta dwumasowe koło zamachowe.
Definicja Dach:
Co to jest Dach to jest górny obiekt karoserii pojazdu. Dach chroni auto przed czynnikami zewnętrznymi. Dach może być sztywny (hardtop) albo miękki (cabrio dwumasowe koło zamachowe.
Definicja Duroplast:
Co to jest tworzywo, które powstaje pod wpływem ogrzewania albo działania związków chemicznych, utwardzaczy. Jego nazwa pochodzi od łacińsko-greckich słów: durus (twardy) i plastos (ulepiony). Dzięki dwumasowe koło zamachowe.
Definicja DIN:
Co to jest Deutsches Institut fur Normung, niemiecki instytut zajmujący się wyznaczaniem norm i standaryzacją dwumasowe koło zamachowe.

Czym jest Dwumasowe koło zamachowe znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: