Definicja Ebv. Co znaczy siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ebv

Co znaczy EBV: Electronic Breake V, korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z różną siłą, by nie nastąpiło zablokowanie kół nadmiernie hamowanych w relacji do warunków przyczepności. Zadanie to z reguły wykonuje mechaniczny korektor siły hamowania. W samochodach marki Škoda z układami ABS, ASR albo ESP regulację siły hamowania tylnej osi zapewnia szczególne oprogramowanie sterownika ABS funkcja EBV, elektronicznej korekcji siły hamowania.

Definicja EBD:
Co to jest force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę ebv.
Definicja ECU:
Co to jest jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego ebv.
Definicja EPP:
Co to jest Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego ebv.
Definicja ESP:
Co to jest Stabilisation Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania zakrętów i jazdy po nawierzchniach o zróżnicowanej przyczepności. Mechanizm ten zabezpiecza auto przed wpadnięciem ebv.

Czym jest EBV znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: