Definicja Efi. Co znaczy jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Efi

Co znaczy EFI: Electronic Fuel Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma wyznacznikami wtrysku opierając się na danych zgromadzonych z czujników badających warunki pracy silnika. Jednym z tych parametrów jest rozmiar dawki wtryskiwanego paliwa. Silniki zaopatrzone w elektrycznie sterowany wtrysk można podzielić na kilka kategorii. Przeważnie spotykane silniki zaopatrzone są w jednopunktowy (TBI) i wielopunktowy (MFI) wtrysk paliwa. Ostatnimi czasy coraz częściej spotyka się auta z sekwencyjnym wtryskiem (SFI).Elektroniczny wtrysk w porównaniu z gaźnikiem posiada sporo zalet, gdyż pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych dawek wtryskiwanego paliwa, łatwiejszy początek silnika i niższe emisje zanieczyszczeń. Dodatkowo silniki zaopatrzone w taką konstrukcje spalają mniej paliwa uzyskując zarazem wiele lepsze osiągi.

Definicja EGR:
Co to jest Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym efi co to jest.
Definicja EDL:
Co to jest Electronic differential lock, elektroniczna blokada głównego systemu różnicowego efi definicja.
Definicja Euro IV:
Co to jest dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w efi co znaczy.
Definicja EBV:
Co to jest korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z efi słownik.

Czym jest EFI znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: