Do czego Efi. Co znaczy jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej.
co to jest

Czy przydatne?

Efi w samochodzie

Co znaczy EFI: Electronic Fuel Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma wyznacznikami wtrysku opierając się na danych zgromadzonych z czujników badających warunki pracy silnika. Jednym z tych parametrów jest rozmiar dawki wtryskiwanego paliwa. Silniki zaopatrzone w elektrycznie sterowany wtrysk można podzielić na kilka kategorii. Przeważnie spotykane silniki zaopatrzone są w jednopunktowy (TBI) i wielopunktowy (MFI) wtrysk paliwa. Ostatnimi czasy coraz częściej spotyka się auta z sekwencyjnym wtryskiem (SFI).Elektroniczny wtrysk w porównaniu z gaźnikiem posiada sporo zalet, gdyż pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych dawek wtryskiwanego paliwa, łatwiejszy początek silnika i niższe emisje zanieczyszczeń. Dodatkowo silniki zaopatrzone w taką konstrukcje spalają mniej paliwa uzyskując zarazem wiele lepsze osiągi.

Co znaczy EPP:
Porównanie Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego efi co znaczy.
Krzyżówka EBV:
Dlaczego korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z efi krzyżówka.
Co to jest EBD:
Jak lepiej force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę efi co to jest.
Słownik EGR:
Kiedy Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym efi słownik.

Do czego służy EFI w samochodzie Jak działa E .

  • Dodano:
  • Autor: