Definicja Efi. Co znaczy jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Efi

Co znaczy EFI: Electronic Fuel Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma wyznacznikami wtrysku opierając się na danych zgromadzonych z czujników badających warunki pracy silnika. Jednym z tych parametrów jest rozmiar dawki wtryskiwanego paliwa. Silniki zaopatrzone w elektrycznie sterowany wtrysk można podzielić na kilka kategorii. Przeważnie spotykane silniki zaopatrzone są w jednopunktowy (TBI) i wielopunktowy (MFI) wtrysk paliwa. Ostatnimi czasy coraz częściej spotyka się auta z sekwencyjnym wtryskiem (SFI).Elektroniczny wtrysk w porównaniu z gaźnikiem posiada sporo zalet, gdyż pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych dawek wtryskiwanego paliwa, łatwiejszy początek silnika i niższe emisje zanieczyszczeń. Dodatkowo silniki zaopatrzone w taką konstrukcje spalają mniej paliwa uzyskując zarazem wiele lepsze osiągi.

Definicja EBD:
Co to jest force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę efi.
Definicja EPB:
Co to jest Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w efi.
Definicja EGR:
Co to jest Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym efi.
Definicja ECCS:
Co to jest Concentrated Engine Control, to jest mechanizm zajmujący się sterowaniem silnikiem. Został przygotowany poprzez japońskiego producenta samochodów marki Nissan. Do zadań elektronicznego układu efi.

Czym jest EFI znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: