Definicja Epp. Co znaczy Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Epp

Co znaczy EPP: Electronic Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego. Opracowanie tej technologii pozwoli złagodzić efekty kolizji z autem. Dlatego rozwiązaniu przednia część samochodu absorbuje siłę uderzenia, łagodząc przy tym wielkość obrażeń u poszkodowanego. EPP wejdzie do produkcji seryjnej jeszcze w 2007 roku.mechanizm EPP złożona jest z czujników przyspieszenia dla przedniej części pojazdu, które od lat sprawdzają się w systemach rozpoznawania zderzenia i ze sterownika, który wyzwala system podnoszący maskę silnika pośrodku ułamka sekundy. Gdyż ciało uderzające w auto w przypadku wypadku trafia dlatego na skuteczniejszą strefę zgniotu, maleje ryzyko doznania obrażeń. Rozwiązanie może być zainstalowane w samochodzie w dwojaki sposób. Można skorzystać z wyposażonego we własny sterownik mechanizmu czynnej ochrony zderzeniowej albo podłączyć go do sterownika poduszki powietrznej, będącego już w wyposażeniu pojazdu.sporym wyzwaniem przy opracowywaniu EPP okazała się sprawa rozpoznawania i analizy zderzenia. Tylko w ten sposób mechanizm jest w stanie trafnie rozróżnić zderzenie z człowiekiem od zderzenia na przykład z wózkiem na zakupy. W pierwszym przypadku następuje aktywacja przedmiotów ochronnych, w drugim zaś nie jest ona niezbędna. W trakcie szeregu prób zebrano powyżej 3 tys. danych. W oparciu o nie, dzięki błyskotliwych algorytmów, mechanizm może szybko i niezawodnie podejmować decyzję o wykorzystaniu systemów ochronnych.

Definicja EGR:
Co to jest Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym epp.
Definicja EDL:
Co to jest Electronic differential lock, elektroniczna blokada głównego systemu różnicowego epp.
Definicja ECU:
Co to jest jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego epp.
Definicja ECCS:
Co to jest Concentrated Engine Control, to jest mechanizm zajmujący się sterowaniem silnikiem. Został przygotowany poprzez japońskiego producenta samochodów marki Nissan. Do zadań elektronicznego układu epp.

Czym jest EPP znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: