Definicja Epp. Co znaczy Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Epp

Co znaczy EPP: Electronic Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego. Opracowanie tej technologii pozwoli złagodzić efekty kolizji z autem. Dlatego rozwiązaniu przednia część samochodu absorbuje siłę uderzenia, łagodząc przy tym wielkość obrażeń u poszkodowanego. EPP wejdzie do produkcji seryjnej jeszcze w 2007 roku.mechanizm EPP złożona jest z czujników przyspieszenia dla przedniej części pojazdu, które od lat sprawdzają się w systemach rozpoznawania zderzenia i ze sterownika, który wyzwala system podnoszący maskę silnika pośrodku ułamka sekundy. Gdyż ciało uderzające w auto w przypadku wypadku trafia dlatego na skuteczniejszą strefę zgniotu, maleje ryzyko doznania obrażeń. Rozwiązanie może być zainstalowane w samochodzie w dwojaki sposób. Można skorzystać z wyposażonego we własny sterownik mechanizmu czynnej ochrony zderzeniowej albo podłączyć go do sterownika poduszki powietrznej, będącego już w wyposażeniu pojazdu.sporym wyzwaniem przy opracowywaniu EPP okazała się sprawa rozpoznawania i analizy zderzenia. Tylko w ten sposób mechanizm jest w stanie trafnie rozróżnić zderzenie z człowiekiem od zderzenia na przykład z wózkiem na zakupy. W pierwszym przypadku następuje aktywacja przedmiotów ochronnych, w drugim zaś nie jest ona niezbędna. W trakcie szeregu prób zebrano powyżej 3 tys. danych. W oparciu o nie, dzięki błyskotliwych algorytmów, mechanizm może szybko i niezawodnie podejmować decyzję o wykorzystaniu systemów ochronnych.

Definicja Euro IV:
Co to jest dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w epp.
Definicja EBV:
Co to jest korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z epp.
Definicja Euro NCAP:
Co to jest Assessment Program, niezależna międzynarodowa organizacja zajmująca się oceną nowo wyprodukowanych samochodów pod kątem bezpieczeństwa. To jest niezależna organizacja działająca na zasadzie non epp.
Definicja EFI:
Co to jest Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma epp.

Czym jest EPP znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: