Definicja Esp. Co znaczy Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Esp

Co znaczy ESP: Electronic Stabilisation Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania zakrętów i jazdy po nawierzchniach o zróżnicowanej przyczepności. Mechanizm ten zabezpiecza auto przed wpadnięciem w boczny poślizg, a również zarzucaniem tyłu albo przodu pojazdu. W przeciwieństwie od mechanizmów ABS i ASR, które kontrolują poślizg we wzdłużnej osi pojazdu, mechanizm ESP wspomaga także boczne poślizgi samochodu. Do jego działania potrzebne są czujniki skrętu kierownicy, przyspieszenia poprzecznego, przyspieszenia kątowego i ciśnienia w układzie hamulcowym, które przekazują informację do komputera dokonującego obliczeń, sterującego działaniem całego urządzenia.w chwili, kiedy auto znajduje się w wypadku poślizgu, bądź także odnaleziona zostanie tendencja do wyślizgnięcia się samochodu z zakrętu, hamowane są odpowiednie koła, tak tak aby pojazd mógł jak najszybciej powrócić na poprawny tor ruchu. Gdy dochodzi do podsterowności, to blokowane są koła tylne, tak by pozwolić na obrót pojazdu wokół własnej osi celem skierowania go w odpowiednią stronę. W razie nadsterowności koła przednie są blokowane, dzięki czemu skutek ten jest niwelowany. Komputerowo nakładane korekty zachodzą w przeciągu sekundy tworząc tak zwany kontrolowany uślizg.Błędem jest myślenie, iż mechanizm ESP pozwoli na przejechanie dowolnego zakrętu z bardzo wysoką prędkością. Mechanizm ten nie powiększa przyczepności kół do nawierzchni, ale zezwala na wykorzystywanie prędkości obrotowej poszczególnych kół przy wchodzeniu w zakręt, do takiej, która pozwoli na optymalne zastosowanie przyczepności.

Definicja EPB:
Co to jest Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w esp.
Definicja ECCS:
Co to jest Concentrated Engine Control, to jest mechanizm zajmujący się sterowaniem silnikiem. Został przygotowany poprzez japońskiego producenta samochodów marki Nissan. Do zadań elektronicznego układu esp.
Definicja EDL:
Co to jest Electronic differential lock, elektroniczna blokada głównego systemu różnicowego esp.
Definicja EPP:
Co to jest Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego esp.

Czym jest ESP znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: