Do czego Esp. Co znaczy Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania.
co to jest

Czy przydatne?

Esp w samochodzie

Co znaczy ESP: Electronic Stabilisation Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania zakrętów i jazdy po nawierzchniach o zróżnicowanej przyczepności. Mechanizm ten zabezpiecza auto przed wpadnięciem w boczny poślizg, a również zarzucaniem tyłu albo przodu pojazdu. W przeciwieństwie od mechanizmów ABS i ASR, które kontrolują poślizg we wzdłużnej osi pojazdu, mechanizm ESP wspomaga także boczne poślizgi samochodu. Do jego działania potrzebne są czujniki skrętu kierownicy, przyspieszenia poprzecznego, przyspieszenia kątowego i ciśnienia w układzie hamulcowym, które przekazują informację do komputera dokonującego obliczeń, sterującego działaniem całego urządzenia.w chwili, kiedy auto znajduje się w wypadku poślizgu, bądź także odnaleziona zostanie tendencja do wyślizgnięcia się samochodu z zakrętu, hamowane są odpowiednie koła, tak tak aby pojazd mógł jak najszybciej powrócić na poprawny tor ruchu. Gdy dochodzi do podsterowności, to blokowane są koła tylne, tak by pozwolić na obrót pojazdu wokół własnej osi celem skierowania go w odpowiednią stronę. W razie nadsterowności koła przednie są blokowane, dzięki czemu skutek ten jest niwelowany. Komputerowo nakładane korekty zachodzą w przeciągu sekundy tworząc tak zwany kontrolowany uślizg.Błędem jest myślenie, iż mechanizm ESP pozwoli na przejechanie dowolnego zakrętu z bardzo wysoką prędkością. Mechanizm ten nie powiększa przyczepności kół do nawierzchni, ale zezwala na wykorzystywanie prędkości obrotowej poszczególnych kół przy wchodzeniu w zakręt, do takiej, która pozwoli na optymalne zastosowanie przyczepności.

Co znaczy EPB:
Porównanie Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w esp co znaczy.
Krzyżówka ECU:
Dlaczego jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego esp krzyżówka.
Co to jest EFI:
Jak lepiej Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma esp co to jest.
Słownik EBD:
Kiedy force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę esp słownik.

Do czego służy ESP w samochodzie Jak działa E .

  • Dodano:
  • Autor: