Definicja Iv Euro. Co znaczy emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i.
euro co to jest

Czy przydatne?

Definicja Iv Euro

Co znaczy EURO IV: Pakiet standardów dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w samochodach osobowych z silnikiem diesla nie powinna przekraczać 0,25 g/km, a gazów i pyłów 0,025 g/km. W samochodach osobowych z silnikiem benzynowym dopuszczalne stężenie NOx nie powinno wynosić więcej niż 0,08 g/km. Silniki samochodów ciężarowych powinny charakteryzować się emisją NOx nie większą niż 3,5 g/kWh, z kolei gazów i pyłów: 0,02 g/kWh.Standardy Euro IV specyfikują jedynie ograniczenia, a nie zajmują się sposobami, które mogłyby doprowadzić do osiągnięcia tych wartości. Najczęstszymi rozwiązaniami, które są stosowane aby spełnić normy emisyjne są technologie: EGR i SCR.

Definicja EBV:
Co to jest korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z euro iv.
Definicja EDL:
Co to jest Electronic differential lock, elektroniczna blokada głównego systemu różnicowego euro iv.
Definicja ECU:
Co to jest jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego euro iv.
Definicja EPB:
Co to jest Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w euro iv.

Czym jest Euro IV znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: