Definicja Iv Euro. Co znaczy emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i.
euro co to jest

Czy przydatne?

Definicja Iv Euro

Co znaczy EURO IV: Pakiet standardów dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w samochodach osobowych z silnikiem diesla nie powinna przekraczać 0,25 g/km, a gazów i pyłów 0,025 g/km. W samochodach osobowych z silnikiem benzynowym dopuszczalne stężenie NOx nie powinno wynosić więcej niż 0,08 g/km. Silniki samochodów ciężarowych powinny charakteryzować się emisją NOx nie większą niż 3,5 g/kWh, z kolei gazów i pyłów: 0,02 g/kWh.Standardy Euro IV specyfikują jedynie ograniczenia, a nie zajmują się sposobami, które mogłyby doprowadzić do osiągnięcia tych wartości. Najczęstszymi rozwiązaniami, które są stosowane aby spełnić normy emisyjne są technologie: EGR i SCR.

Definicja EDL:
Co to jest Electronic differential lock, elektroniczna blokada głównego systemu różnicowego euro iv co to jest.
Definicja ECU:
Co to jest jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego euro iv definicja.
Definicja EBA:
Co to jest Assist, to jest mechanizm bezpieczeństwa zaprojektowany po to aby zapewnić max. siłę hamowania w okresie gdy na drodze pojawi się przypadek wymagająca hamowania awaryjnego. Działanie tego mechanizmu euro iv co znaczy.
Definicja EBD:
Co to jest force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę euro iv słownik.

Czym jest Euro IV znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: