Definicja Iv Euro. Co znaczy emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i.
euro co to jest

Czy przydatne?

Definicja Iv Euro

Co znaczy EURO IV: Pakiet standardów dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w samochodach osobowych z silnikiem diesla nie powinna przekraczać 0,25 g/km, a gazów i pyłów 0,025 g/km. W samochodach osobowych z silnikiem benzynowym dopuszczalne stężenie NOx nie powinno wynosić więcej niż 0,08 g/km. Silniki samochodów ciężarowych powinny charakteryzować się emisją NOx nie większą niż 3,5 g/kWh, z kolei gazów i pyłów: 0,02 g/kWh.Standardy Euro IV specyfikują jedynie ograniczenia, a nie zajmują się sposobami, które mogłyby doprowadzić do osiągnięcia tych wartości. Najczęstszymi rozwiązaniami, które są stosowane aby spełnić normy emisyjne są technologie: EGR i SCR.

Definicja EBV:
Co to jest korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z euro iv.
Definicja EBD:
Co to jest force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę euro iv.
Definicja ESP:
Co to jest Stabilisation Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania zakrętów i jazdy po nawierzchniach o zróżnicowanej przyczepności. Mechanizm ten zabezpiecza auto przed wpadnięciem euro iv.
Definicja ECCS:
Co to jest Concentrated Engine Control, to jest mechanizm zajmujący się sterowaniem silnikiem. Został przygotowany poprzez japońskiego producenta samochodów marki Nissan. Do zadań elektronicznego układu euro iv.

Czym jest Euro IV znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: