Definicja Gdi. Co znaczy rodzaj silnika wyposażonego w mechanizm bezpośredniego wtrysku paliwa do.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Gdi

Co znaczy GDI: Gasoline Direct Injection, rodzaj silnika wyposażonego w mechanizm bezpośredniego wtrysku paliwa do cylindra. Technologia ta została przygotowana i wprowadzona poprzez producenta samochodów marki Mitsubishi w modelu Carisma. Silnik zaopatrzony w technologię GDI w swoim działaniu przypomina jednostkę zaopatrzoną w wielopunktowy wtrysk paliwa. Chociaż istnieje pomiędzy nimi znacząca różnica, bo powietrze w cylindrze tego silnika chłodzone jest dzięki paliwa. Powiększa to skutecznie jego moc, a wg producenta powiększa to o 10 proc. okres obrotowy.Paliwo wstrzykiwane jest w trakcie suwu sprężania w trakcie sprężania, podobnie jak w silnikach diesla. Przy okazji jego strużka jest wąską i niewiele obfita. W trakcie wtrysku paliwo trafia na tłok, który wychylony jest niemalże maksymalnie do góry, po czym tworzy się w zagłębieniu jego denka mały obłoczek. Zaraz po tym jak mieszanka zostaje rozproszona, iskra świecy dokonuje jej zapłonu.Jednostka GDI w trakcie spokojnej jazdy odwdzięcza się oszczędnością, która jest konkurencyjna nawet dla aut zaopatrzonych w jednostki turbodiesel. Chociaż w trakcie dynamicznej i ostrej jazdy, pokazuje własne drugie, mniej ekonomiczne oblicze.

Definicja Gaźnik:
Co to jest tego typu urządzenie zostało skonstruowane w 1844 poprzez Włocha, Lugi de Christophoris. Gaźnik występuje również pod nazwą karburator. Służy on do wytwarzania i dozowania mieszanki paliwowej, która gdi.
Definicja GPS:
Co to jest Mechanizm, początkowo był to mechanizm wojskowy wykorzystywany do określania położenia geograficznego. Z czasem został on udostępniony do użytku cywilnego. Działanie GPS opiera się na pracy krążących gdi.
Definicja Gaźnik Rozruchowy:
Co to jest To jest integralna część gaźnika samochodowego, która odpowiedzialna jest za wzbogacanie mieszanki w trakcie rozruchu zimnego silnika gdi.
Definicja Głowica Cylindrów (Elementy):
Co to jest zamykająca cylinder od góry. Znajdują się w niej końcówki kanału dolotowego i wydechowego. Umieszczone są tam również gniazda zaworowe i zaworu. Pod głowicą kryje się również wałek rozrządu gdi.

Czym jest GDI znaczenie w Słownik na G .

  • Dodano:
  • Autor: