Definicja Cylindrów Głowica. Co znaczy stanowi górne zamknięcie cylindrów. Wytwarzany jest.
głowica cylindrów co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cylindrów Głowica

Co znaczy GŁOWICA CYLINDRÓW: To jest obiekt silnika, który stanowi górne zamknięcie cylindrów. Wytwarzany jest najczęściej ze stopów żeliwa albo metali lekkich takich jak aluminium. Zamontowanie głowicy nad tłokami, które umiejscowione są w silniku, wywołują powstawanie komory spalania. Głowica cylindrów mocowana jest dzięki śrub do kadłuba silnika. Za jej szczelność odpowiada uszczelka podgłowicowa.W skład głowicy cylindrów wchodzą kanały ssące i wydechowe. Dodatkowo umieszczone są tam urządzenia wtryskowe i zawory. W razie chłodzenia głowicy cieczą, dzieje się to poprzez kanały wewnętrzne. Przy wykorzystywaniu chłodzenia powietrzem montowane jest zewnętrzne żebrowanie, które odprowadza ciepło.

Definicja Gaźnik:
Co to jest tego typu urządzenie zostało skonstruowane w 1844 poprzez Włocha, Lugi de Christophoris. Gaźnik występuje również pod nazwą karburator. Służy on do wytwarzania i dozowania mieszanki paliwowej, która głowica cylindrów.
Definicja Głowica Cylindrów (Elementy):
Co to jest zamykająca cylinder od góry. Znajdują się w niej końcówki kanału dolotowego i wydechowego. Umieszczone są tam również gniazda zaworowe i zaworu. Pod głowicą kryje się również wałek rozrządu głowica cylindrów.
Definicja GPS:
Co to jest Mechanizm, początkowo był to mechanizm wojskowy wykorzystywany do określania położenia geograficznego. Z czasem został on udostępniony do użytku cywilnego. Działanie GPS opiera się na pracy krążących głowica cylindrów.
Definicja GDI:
Co to jest Injection, rodzaj silnika wyposażonego w mechanizm bezpośredniego wtrysku paliwa do cylindra. Technologia ta została przygotowana i wprowadzona poprzez producenta samochodów marki Mitsubishi w modelu głowica cylindrów.

Czym jest Głowica cylindrów znaczenie w Słownik na G .

  • Dodano:
  • Autor: