Definicja Gps. Co znaczy początkowo był to mechanizm wojskowy wykorzystywany do określania.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Gps

Co znaczy GPS: Global Positioning Mechanizm, początkowo był to mechanizm wojskowy wykorzystywany do określania położenia geograficznego. Z czasem został on udostępniony do użytku cywilnego. Działanie GPS opiera się na pracy krążących wokół ziemi satelitów, oddalonych od powierzchni naszej planety o ok. 20 tys. kilometrów. Wysyłają one sygnały radiowe o częstotliwości 1,5 GHz wspólnie z synchronizowanymi ze sobą wzorcami czasów.opierając się na różnic, które występują w czasach docierania sygnałów z satelitów do odbiorników, dzięki mikroprocesora dokonywane są obliczenia pozycji odbiornika. Mechanizm GPS w samochodzie pozwala na ustalanie aktualnej trasy, którą porusza się auto. Dodatkowo pozwala on na planowanie najkrótszej, bądź także najciekawszej trasy przejazdu wzbogaconej informacjami na temat obiektów znajdujących się w niedalekim zasięgu.Pomimo zaawansowania tej technologii, pamiętać należy, że nie jest ona bezbłędna. Bardzo regularnie odbiornik GPS potrafi stracić swój zasięg w trakcie jazdy w tunelu, bądź także w rejonie bardzo wysokich budynków.

Definicja Gaźnik Rozruchowy:
Co to jest To jest integralna część gaźnika samochodowego, która odpowiedzialna jest za wzbogacanie mieszanki w trakcie rozruchu zimnego silnika gps.
Definicja GDI:
Co to jest Injection, rodzaj silnika wyposażonego w mechanizm bezpośredniego wtrysku paliwa do cylindra. Technologia ta została przygotowana i wprowadzona poprzez producenta samochodów marki Mitsubishi w modelu gps.
Definicja Głowica Cylindrów (Elementy):
Co to jest zamykająca cylinder od góry. Znajdują się w niej końcówki kanału dolotowego i wydechowego. Umieszczone są tam również gniazda zaworowe i zaworu. Pod głowicą kryje się również wałek rozrządu gps.
Definicja Gaźnik:
Co to jest tego typu urządzenie zostało skonstruowane w 1844 poprzez Włocha, Lugi de Christophoris. Gaźnik występuje również pod nazwą karburator. Służy on do wytwarzania i dozowania mieszanki paliwowej, która gps.

Czym jest GPS znaczenie w Słownik na G .

  • Dodano:
  • Autor: