Definicja Gps. Co znaczy początkowo był to mechanizm wojskowy wykorzystywany do określania.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Gps

Co znaczy GPS: Global Positioning Mechanizm, początkowo był to mechanizm wojskowy wykorzystywany do określania położenia geograficznego. Z czasem został on udostępniony do użytku cywilnego. Działanie GPS opiera się na pracy krążących wokół ziemi satelitów, oddalonych od powierzchni naszej planety o ok. 20 tys. kilometrów. Wysyłają one sygnały radiowe o częstotliwości 1,5 GHz wspólnie z synchronizowanymi ze sobą wzorcami czasów.opierając się na różnic, które występują w czasach docierania sygnałów z satelitów do odbiorników, dzięki mikroprocesora dokonywane są obliczenia pozycji odbiornika. Mechanizm GPS w samochodzie pozwala na ustalanie aktualnej trasy, którą porusza się auto. Dodatkowo pozwala on na planowanie najkrótszej, bądź także najciekawszej trasy przejazdu wzbogaconej informacjami na temat obiektów znajdujących się w niedalekim zasięgu.Pomimo zaawansowania tej technologii, pamiętać należy, że nie jest ona bezbłędna. Bardzo regularnie odbiornik GPS potrafi stracić swój zasięg w trakcie jazdy w tunelu, bądź także w rejonie bardzo wysokich budynków.

Definicja Gumowe Osłony Przegubu:
Co to jest Przeważnie mają formę gumowej "harmonijki". Chronią przeguby przed zabrudzeniem. Producenci: KAGER, Febi Bilstein gps.
Definicja Głowica Cylindrów:
Co to jest silnika, który stanowi górne zamknięcie cylindrów. Wytwarzany jest najczęściej ze stopów żeliwa albo metali lekkich takich jak aluminium. Zamontowanie głowicy nad tłokami, które umiejscowione są w gps.
Definicja Gaźnik Rozruchowy:
Co to jest To jest integralna część gaźnika samochodowego, która odpowiedzialna jest za wzbogacanie mieszanki w trakcie rozruchu zimnego silnika gps.
Definicja GDI:
Co to jest Injection, rodzaj silnika wyposażonego w mechanizm bezpośredniego wtrysku paliwa do cylindra. Technologia ta została przygotowana i wprowadzona poprzez producenta samochodów marki Mitsubishi w modelu gps.

Czym jest GPS znaczenie w Słownik na G .

  • Dodano:
  • Autor: