Definicja Postojowy Hamulec. Co znaczy również hamulcem ręcznym. To jest obiekt układu hamulcowego.
hamulec postojowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Postojowy Hamulec

Co znaczy HAMULEC POSTOJOWY: Hamulec postojowy zwany również hamulcem ręcznym. To jest obiekt układu hamulcowego wykorzystywany do awaryjnego unieruchamiania pojazdu albo w trakcie postoju. Hamulec postojowy działa na koła osi przedniej, tylnej albo obu. Uruchamiany jest dzięki dźwigni ręcznej albo dodatkowego pedału bądź przycisku. Hamulec postojowy może posiadać dodatkowe funkcje jak np. wspieranie ruszania pod górę.

Definicja Hamulec Bębnowy:
Co to jest ciernego, którego konstrukcja opiera się na obrotowym bębnie hamulcowym posiadającym wewnętrzną powierzchnię roboczą. Hamulce tego typu są użytkowane najczęściej na tylnej osi jako hamulec postojowy hamulec postojowy.
Definicja Hatchback:
Co to jest nadwozia (dwubryłowego) w samochodzie osobowym. Charakteryzuje się ono sporą powierzchnią klapy bagażnika, która traktowana jest jako trzecie albo piąte drzwi. Typ hatchback jest przeważnie hamulec postojowy.
Definicja HEMI:
Co to jest nazwa, a zarazem typ silnika, którego skrót pochodzi od nazwy 'hemispherical'. Po polsku znaczy to zwyczajnie 'półsferyczny. Nazwa ta wzięła się od rodzaju komory spalania jaką w nim zastosowano hamulec postojowy.
Definicja Hamulec Tarczowy:
Co to jest które odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu. Hamulec tarczowy przeważnie wykonany jest z żeliwa albo materiału ceramicznego o wysokim współczynniku tarcia. Przewarzająca część hamulec postojowy.

Czym jest Hamulec postojowy znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: