Definicja Postojowy Hamulec. Co znaczy również hamulcem ręcznym. To jest obiekt układu hamulcowego.
hamulec postojowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Postojowy Hamulec

Co znaczy HAMULEC POSTOJOWY: Hamulec postojowy zwany również hamulcem ręcznym. To jest obiekt układu hamulcowego wykorzystywany do awaryjnego unieruchamiania pojazdu albo w trakcie postoju. Hamulec postojowy działa na koła osi przedniej, tylnej albo obu. Uruchamiany jest dzięki dźwigni ręcznej albo dodatkowego pedału bądź przycisku. Hamulec postojowy może posiadać dodatkowe funkcje jak np. wspieranie ruszania pod górę.

Definicja Hamulec Tarczowy:
Co to jest które odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu. Hamulec tarczowy przeważnie wykonany jest z żeliwa albo materiału ceramicznego o wysokim współczynniku tarcia. Przewarzająca część hamulec postojowy.
Definicja HBA:
Co to jest Assist, hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego urządzenia jest wsparcie przy użyciu elektroniczno-hydraulicznego mechanizmu układu hamowania. Jego działanie bazuje na hamulec postojowy.
Definicja HUD:
Co to jest wyświetlacz na wysokości głowy. Do motoryzacji mechanizm ten zawędrował aż z lotnictwa bojowego. Jego działanie bazuje na wyświetlaniu różnych informacji po wewnętrznej stronie szyby dzięki hamulec postojowy.
Definicja Hamulec Bębnowy:
Co to jest ciernego, którego konstrukcja opiera się na obrotowym bębnie hamulcowym posiadającym wewnętrzną powierzchnię roboczą. Hamulce tego typu są użytkowane najczęściej na tylnej osi jako hamulec postojowy hamulec postojowy.

Czym jest Hamulec postojowy znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: