Definicja Tarczowy Hamulec. Co znaczy odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu.
hamulec tarczowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tarczowy Hamulec

Co znaczy HAMULEC TARCZOWY: To jest urządzenie, które odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu. Hamulec tarczowy przeważnie wykonany jest z żeliwa albo materiału ceramicznego o wysokim współczynniku tarcia. Przewarzająca część nowych samochodów posiada hamulce tarczowe montowane z przodu, z kolei nie wszystkie z nich posiadają tego typu urządzenie na tylnej osi. Ich działanie bazuje na tym, iż po dwóch stronach tarczy hamulcowej umieszczone są zaciski, które kontrolowane są dzięki pedału hamulca. Po jego naciśnięciu siła może być przekazywana poprzez układ hydrauliczny, pneumatyczny bądź także elektromagnetyczny. W skutku tarcie, które występuje pomiędzy tarczą hamulcową a zaciskiem skutkuje zatrzymywanie samochodu.

Definicja Hamulec Bębnowy:
Co to jest ciernego, którego konstrukcja opiera się na obrotowym bębnie hamulcowym posiadającym wewnętrzną powierzchnię roboczą. Hamulce tego typu są użytkowane najczęściej na tylnej osi jako hamulec postojowy hamulec tarczowy.
Definicja Hybryda:
Co to jest w samochodzie dwóch rodzajów napędu. Napęd hybrydowy złożona jest z silnika spalinowego i elektrycznego. Jednostki te mogą pracować w różnych trybach, naprzemiennie, bądź także w tej samej chwili hamulec tarczowy.
Definicja HHC:
Co to jest funkcja zapobiegająca staczaniu się pojazdu przy podjeżdżaniu albo zjeżdżaniu z górki. Jego działanie bazuje na tym, iż układ hamulcowy samoczynnie utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym do czasu hamulec tarczowy.
Definicja HEMI:
Co to jest nazwa, a zarazem typ silnika, którego skrót pochodzi od nazwy 'hemispherical'. Po polsku znaczy to zwyczajnie 'półsferyczny. Nazwa ta wzięła się od rodzaju komory spalania jaką w nim zastosowano hamulec tarczowy.

Czym jest Hamulec tarczowy znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: