Definicja Tarczowy Hamulec. Co znaczy odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu.
hamulec tarczowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tarczowy Hamulec

Co znaczy HAMULEC TARCZOWY: To jest urządzenie, które odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu. Hamulec tarczowy przeważnie wykonany jest z żeliwa albo materiału ceramicznego o wysokim współczynniku tarcia. Przewarzająca część nowych samochodów posiada hamulce tarczowe montowane z przodu, z kolei nie wszystkie z nich posiadają tego typu urządzenie na tylnej osi. Ich działanie bazuje na tym, iż po dwóch stronach tarczy hamulcowej umieszczone są zaciski, które kontrolowane są dzięki pedału hamulca. Po jego naciśnięciu siła może być przekazywana poprzez układ hydrauliczny, pneumatyczny bądź także elektromagnetyczny. W skutku tarcie, które występuje pomiędzy tarczą hamulcową a zaciskiem skutkuje zatrzymywanie samochodu.

Definicja Hamulec Bębnowy:
Co to jest ciernego, którego konstrukcja opiera się na obrotowym bębnie hamulcowym posiadającym wewnętrzną powierzchnię roboczą. Hamulce tego typu są użytkowane najczęściej na tylnej osi jako hamulec postojowy hamulec tarczowy.
Definicja Haldex:
Co to jest sprzęgła wiskotycznego, używana do blokowania międzyosiowego systemu różnicowego. Pozwala ono na stały podział momentu napędowego na koła obu osi. Jest różna ono od tradycyjnego sprzęgła hamulec tarczowy.
Definicja HBA:
Co to jest Assist, hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego urządzenia jest wsparcie przy użyciu elektroniczno-hydraulicznego mechanizmu układu hamowania. Jego działanie bazuje na hamulec tarczowy.
Definicja Hamulec Postojowy:
Co to jest zwany również hamulcem ręcznym. To jest obiekt układu hamulcowego wykorzystywany do awaryjnego unieruchamiania pojazdu albo w trakcie postoju. Hamulec postojowy działa na koła osi przedniej, tylnej hamulec tarczowy.

Czym jest Hamulec tarczowy znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: