Definicja Hba. Co znaczy hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Hba

Co znaczy HBA: Hydraulic Brake Assist, hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego urządzenia jest wsparcie przy użyciu elektroniczno-hydraulicznego mechanizmu układu hamowania. Jego działanie bazuje na zwiększaniu ciśnienia w przewodach hamulcowych w sytuacji hamowania awaryjnego. Jest on przydatny w chwili, kiedy na drodze dochodzi do niebezpiecznej sytuacji. Mechanizm ten aktywuje się dopiero po gwałtownym wciśnięciu pedału hamulca i pozwala na efektywne skrócenie drogi hamowania.

Definicja Hamulec Tarczowy:
Co to jest które odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu. Hamulec tarczowy przeważnie wykonany jest z żeliwa albo materiału ceramicznego o wysokim współczynniku tarcia. Przewarzająca część hba.
Definicja Hatchback:
Co to jest nadwozia (dwubryłowego) w samochodzie osobowym. Charakteryzuje się ono sporą powierzchnią klapy bagażnika, która traktowana jest jako trzecie albo piąte drzwi. Typ hatchback jest przeważnie hba.
Definicja Hamulec Postojowy:
Co to jest zwany również hamulcem ręcznym. To jest obiekt układu hamulcowego wykorzystywany do awaryjnego unieruchamiania pojazdu albo w trakcie postoju. Hamulec postojowy działa na koła osi przedniej, tylnej hba.
Definicja Haldex:
Co to jest sprzęgła wiskotycznego, używana do blokowania międzyosiowego systemu różnicowego. Pozwala ono na stały podział momentu napędowego na koła obu osi. Jest różna ono od tradycyjnego sprzęgła hba.

Czym jest HBA znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: