Definicja Hba. Co znaczy hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Hba

Co znaczy HBA: Hydraulic Brake Assist, hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego urządzenia jest wsparcie przy użyciu elektroniczno-hydraulicznego mechanizmu układu hamowania. Jego działanie bazuje na zwiększaniu ciśnienia w przewodach hamulcowych w sytuacji hamowania awaryjnego. Jest on przydatny w chwili, kiedy na drodze dochodzi do niebezpiecznej sytuacji. Mechanizm ten aktywuje się dopiero po gwałtownym wciśnięciu pedału hamulca i pozwala na efektywne skrócenie drogi hamowania.

Definicja Hamulec Tarczowy:
Co to jest które odpowiada za wytrącanie szybkości i zatrzymywanie samochodu. Hamulec tarczowy przeważnie wykonany jest z żeliwa albo materiału ceramicznego o wysokim współczynniku tarcia. Przewarzająca część hba.
Definicja Hybryda:
Co to jest w samochodzie dwóch rodzajów napędu. Napęd hybrydowy złożona jest z silnika spalinowego i elektrycznego. Jednostki te mogą pracować w różnych trybach, naprzemiennie, bądź także w tej samej chwili hba.
Definicja HHC:
Co to jest funkcja zapobiegająca staczaniu się pojazdu przy podjeżdżaniu albo zjeżdżaniu z górki. Jego działanie bazuje na tym, iż układ hamulcowy samoczynnie utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym do czasu hba.
Definicja Hamulec Bębnowy:
Co to jest ciernego, którego konstrukcja opiera się na obrotowym bębnie hamulcowym posiadającym wewnętrzną powierzchnię roboczą. Hamulce tego typu są użytkowane najczęściej na tylnej osi jako hamulec postojowy hba.

Czym jest HBA znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: