Definicja Spalania Komora. Co znaczy umiejscowiona w silniku spalinowym, gdzie dzieje się spalanie.
spalania komora co to jest

Czy przydatne?

Definicja Spalania Komora

Co znaczy KOMORA SPALANIA: Szczególna przestrzeń umiejscowiona w silniku spalinowym, gdzie dzieje się spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej. W silniku tłokowym przestrzeń ta jest oddzielona tłokiem, głowicą i ściankami cylindra. Konstrukcja takiej komory zależy w pierwszej kolejności od metody zapłonu mieszanki. Dla przykładu komora spalania w silniku posiadającym zapłon iskrowy posiada małą powierzchnię ścian, tak tak aby płomień przebywał jak najkrótszą drogę, rozprzestrzeniając się od świecy zapłonowej aż do końcowych punktów komory i mógł utworzyć odpowiednie zawirowanie czynnika roboczego, który odpowiada za szybkie spalanie mieszanki. Drugim rodzajem jest komora spalania z zapłonem samoczynnym, która posiada kształt dopasowany do zamontowanego wtrysku paliwa i przebiegu strumienia.

Definicja Kolektor Wydechowy:
Co to jest Kolektor wydechowy jest obiekt odprowadzający spaliny z silnika do rury wydechowej. Producenci: Ajusa, Elring, Goetze komora spalania co to jest.
Definicja Katalizator:
Co to jest odpowiedzialne za neutralizowanie spalin, które wydalane są poprzez układ wydechowy. W jego obrębie związki trujące zawarte w spalinach ulegają dopalaniu albo innym reakcjom chemicznym tak, by w komora spalania definicja.
Definicja Kombi:
Co to jest typ nadwozia charakteryzujący się wydłużoną tylną częścią poświęconą na bagażnik. W przeciwieństwie od typu hatchback, wysokość kabiny w aucie kombi nie minimalizuje się, gdy patrzymy w kierunku jej komora spalania co znaczy.
Definicja Kolumna McPhersona:
Co to jest zawieszenia, gdzie amortyzator pełni w tym samym czasie dwie role: tłumiącą i kierującą. Po raz pierwszy tego rodzaju konstrukcja została zastosowana w 1951 roku w samochodzie Ford Consul komora spalania słownik.

Czym jest Komora spalania znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: