Definicja Spalania Komora. Co znaczy umiejscowiona w silniku spalinowym, gdzie dzieje się spalanie.
komora spalania co to jest

Czy przydatne?

Definicja Spalania Komora

Co znaczy KOMORA SPALANIA: Szczególna przestrzeń umiejscowiona w silniku spalinowym, gdzie dzieje się spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej. W silniku tłokowym przestrzeń ta jest oddzielona tłokiem, głowicą i ściankami cylindra. Konstrukcja takiej komory zależy w pierwszej kolejności od metody zapłonu mieszanki. Dla przykładu komora spalania w silniku posiadającym zapłon iskrowy posiada małą powierzchnię ścian, tak tak aby płomień przebywał jak najkrótszą drogę, rozprzestrzeniając się od świecy zapłonowej aż do końcowych punktów komory i mógł utworzyć odpowiednie zawirowanie czynnika roboczego, który odpowiada za szybkie spalanie mieszanki. Drugim rodzajem jest komora spalania z zapłonem samoczynnym, która posiada kształt dopasowany do zamontowanego wtrysku paliwa i przebiegu strumienia.

Definicja Klocki Hamulcowe:
Co to jest jest obiekt hamujący w hamulcu klockowym. Klocki działają przez dociskanie do obwodu koła. W układzie hamulcowym może występować jeden albo dwa klocki hamulcowe. Producenci: Bosch, Delphi, Ferodo komora spalania.
Definicja Kondensator:
Co to jest obiekt układu elektrycznego. Służy do zbierania ładunku elektrycznego we wszystkich typach układów elektrycznych. Kondensator zbudowany jest z dwóch przewodników między którymi znajduje się komora spalania.
Definicja Klamki:
Co to jest Klamki to ruchome rączki umieszczone na drzwiach w okolicach zamku. Klamka służy do otwierania i zamykania drzwi. Jest przeważnie z metalu albo plastiku komora spalania.
Definicja Kołpak:
Co to jest obiekt koła wykonany z metalu albo tworzyw sztucznych. Jest mocowany dzięki śrub albo zaczepów do felgi. Kołpak chroni felgę i pozostałe przedmioty koła przed zabrudzeniami i uszkodzeniami komora spalania.

Czym jest Komora spalania znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: