Definicja Spalania Komora. Co znaczy umiejscowiona w silniku spalinowym, gdzie dzieje się spalanie.
komora spalania co to jest

Czy przydatne?

Definicja Spalania Komora

Co znaczy KOMORA SPALANIA: Szczególna przestrzeń umiejscowiona w silniku spalinowym, gdzie dzieje się spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej. W silniku tłokowym przestrzeń ta jest oddzielona tłokiem, głowicą i ściankami cylindra. Konstrukcja takiej komory zależy w pierwszej kolejności od metody zapłonu mieszanki. Dla przykładu komora spalania w silniku posiadającym zapłon iskrowy posiada małą powierzchnię ścian, tak tak aby płomień przebywał jak najkrótszą drogę, rozprzestrzeniając się od świecy zapłonowej aż do końcowych punktów komory i mógł utworzyć odpowiednie zawirowanie czynnika roboczego, który odpowiada za szybkie spalanie mieszanki. Drugim rodzajem jest komora spalania z zapłonem samoczynnym, która posiada kształt dopasowany do zamontowanego wtrysku paliwa i przebiegu strumienia.

Definicja Komplet Rozrządu:
Co to jest mechanizmem rozrządu. Ma on za zadanie sterować urządzeniami doprowadzającymi ładunek do silnika i usunięcie z niego spalin przez otwieranie i zamykanie zaworów w silniku. Rozróżniamy rozrząd w komora spalania.
Definicja Kąt Grzbietowy (Rampowy):
Co to jest który ustala pochylenie dowolnej przeszkody terenowej, na którą może wjechać pojazd bez zaczepienia o jej krawędź dolną częścią podwozia. Ta rozmiar ma spore znaczenie w parametrach samochodów komora spalania.
Definicja Kąt Natarcia:
Co to jest To jest kąt nachylenia podjazdu, na które dany pojazd może wjechać bez ocierania się albo uderzania o podłoże elementami podwozia albo nadwozia przed przednimi kołami komora spalania.
Definicja Korek:
Co to jest zbiornika. W zależności od rodzaju cieczy jaka znajduje się w zbiorniku korek może nieprzepuszczalny albo przepuszczalny. W samochodzie stosuje się na przykład korek od wlewu paliwa, chłodnicy, płynu komora spalania.

Czym jest Komora spalania znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: