Do czego Oktanowa Liczba. Co znaczy określający jakość paliwa stosowanego do zasilania silnika.
oktanowa liczba co to jest

Czy przydatne?

Oktanowa Liczba w samochodzie

Co znaczy LICZBA OKTANOWA: To jest wyznacznik określający jakość paliwa stosowanego do zasilania silnika samochodowego. Dokładniej chodzi o odporność paliwa na trudne warunki. tak aby silnik był w stanie dostarczyć odpowiednich osiągów, zasilające go paliwo powinno posiadać odpowiednią liczbę oktanową. Przy bardzo dobrej jakości paliwa silnik charakteryzuje się płynną robotą, a płomień w komorze pali się równo. W chwili, gdy do silnika dostarczane jest paliwo gorszej jakości, dochodzi do zbyt gwałtownego spalania, które objawia się tak zwany 'stukaniem' Na dłuższa metę może ono prowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Przeważnie dochodzi do tego, gdy silnik pracuje pod sporym obciążeniem, bądź także jazdy pod górę i przyspieszania.Standardowa liczba oktanowa benzyny sprzedawanej na polskim rynku wynosi 95 oktanów. Przewarzająca część stacji oferuje również benzynę o zwiększonej liczbie oktanowej 98, a nie wszystkie z nich sprzedają benzynę o liczbie 100 oktanów, poświęcone dla usprawnienia osiągó w silnikach samochodach sportowych.

Co znaczy Listwy Podreflektorowe:
Porównanie To jest listwa wykonana z plastiku albo podobnego materiału. Znajduje się ona w miejscu gdzie zamontowany jest reflektor liczba oktanowa co znaczy.
Krzyżówka Łożyszka Sprzęgła:
Dlaczego System wspierający działanie sprzęgła. Współdziała ze sprężyną sprzęgła umożliwiając działanie całej przekładni zmiany biegów. Producenci: LUK, Sachs liczba oktanowa krzyżówka.
Co to jest Łącznik Stabilizatora:
Jak lepiej Część łącząca stabilizatory z innymi elementami zawieszenia. Producenci: RAMECH, Lemforder liczba oktanowa co to jest.
Słownik Linka Prędkościomierza:
Kiedy Obiekt złączający system prędkościomierza z tablicą prędkościomierza na desce rozdzielczej liczba oktanowa słownik.

Do czego służy Liczba oktanowa w samochodzie Jak działa L .

  • Dodano:
  • Autor: