Definicja Multitronic. Co znaczy skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie.
multitronic co to jest

Czy przydatne?

Definicja Multitronic

Co znaczy MULTITRONIC: Automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie obrotów silnika przekazuje na koła max. okres obrotowy. Stalowy łańcuch w skrzyni przenosi okres napędowy do tak zwany wariatora. Tworzą go dwie ruchome pary kół stożkowych, które stale i bezstopniowo regulują okres przekazywany z silnika na osie, a dalej na koła. Jednostka sterująca, która decyduje o zmianie przełożenia sprawia, iż ruch ten zawsze przebiega płynnie. Możliwa jest także 7-stopniowa zmiana biegów poprzez kierowcę, dająca mu poczucie kontroli na samochodem, niczym w manualnej skrzyni biegów. W rzeczywistości przełożenia te nie są niczym innym, jak pewnym wyborem z nieskończonej liczby ustawień łańcucha przenoszącego okres napędowy, który w przekładni Multitronic może dochodzić nawet do 330 Nm. Multitronic gwarantuje bardzo cichą, dynamiczną i oszczędną jazdę.Konstrukcja tej przekładni pozwala na uniknięcie tak zwany efektu "gumowego paska". Charakteryzuje on inne skrzynie typu CVT (Continuously Variable Transmission), a bazuje na okresowym wzroście obrotów silnika w trakcie dodawania gazu bez odczuwalnego przyspieszenia.

Definicja Martwy Punkt:
Co to jest Region, którego nie widać w lusterkach wstecznych pojazdu multitronic.
Definicja Migacze Przednie:
Co to jest świetlnej pojazdu. Kierunkowskazy umieszczone są z przodu i z tyłu samochodu. Zintegrowane z reflektorami/lampami samochodu bądź występujące niezależnie. Producenci: HELLA, AXO Scintex multitronic.
Definicja MSV:
Co to jest Vechicle, wielozadaniowy auto sportowy. Kategoria stworzona poprzez producenta samochodów marki SEAT na potrzeby modelu Altea. Samochody należace do tego segmentu charakteryzuje obszerne wnętrze multitronic.
Definicja Minivan:
Co to jest samochodzie osobowym (jedno, a czasami dwubryłowy), charakteryzujący się wielozadaniowością. Nazwa pochodzi z angielskiego słowa van, które znaczy auto dostawczy. Minivany podzielone są dodatkowo na multitronic.

Czym jest Multitronic znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: