Definicja Multitronic. Co znaczy skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie.
multitronic co to jest

Czy przydatne?

Definicja Multitronic

Co znaczy MULTITRONIC: Automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie obrotów silnika przekazuje na koła max. okres obrotowy. Stalowy łańcuch w skrzyni przenosi okres napędowy do tak zwany wariatora. Tworzą go dwie ruchome pary kół stożkowych, które stale i bezstopniowo regulują okres przekazywany z silnika na osie, a dalej na koła. Jednostka sterująca, która decyduje o zmianie przełożenia sprawia, iż ruch ten zawsze przebiega płynnie. Możliwa jest także 7-stopniowa zmiana biegów poprzez kierowcę, dająca mu poczucie kontroli na samochodem, niczym w manualnej skrzyni biegów. W rzeczywistości przełożenia te nie są niczym innym, jak pewnym wyborem z nieskończonej liczby ustawień łańcucha przenoszącego okres napędowy, który w przekładni Multitronic może dochodzić nawet do 330 Nm. Multitronic gwarantuje bardzo cichą, dynamiczną i oszczędną jazdę.Konstrukcja tej przekładni pozwala na uniknięcie tak zwany efektu "gumowego paska". Charakteryzuje on inne skrzynie typu CVT (Continuously Variable Transmission), a bazuje na okresowym wzroście obrotów silnika w trakcie dodawania gazu bez odczuwalnego przyspieszenia.

Definicja Martwy Punkt:
Co to jest Region, którego nie widać w lusterkach wstecznych pojazdu multitronic.
Definicja Miska Olejowa:
Co to jest Miska olejowa to zbiornik na olej smarujący silnik. Umieszczony poniżej wału korbowego. W autach przydzielonych do sportu wyczynowego stosuje się tak zwany suche miski olejowe. Producenci: HPR, Elring multitronic.
Definicja MPV:
Co to jest Vehicle, segment samochodów posiadających zwiększoną objętość wnętrza dla pasażerów i bagażu. Bardzo regularnie określane są również mianem minivanów. Samochody te posiadają zwiększone, wyższe multitronic.
Definicja Miernik Poziomu Oleju:
Co to jest bagnet". Rodzaj długiego miernika wskazującego poziom ilości oleju w silniku. W nie wszystkich konstrukcjach stosuje się już elektroniczne mierniki poziomu oleju. Producenci: HANS PRIES, CZM multitronic.

Czym jest Multitronic znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: