Do czego Multitronic. Co znaczy skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie.
multitronic co to jest

Czy przydatne?

Multitronic w samochodzie

Co znaczy MULTITRONIC: Automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie obrotów silnika przekazuje na koła max. okres obrotowy. Stalowy łańcuch w skrzyni przenosi okres napędowy do tak zwany wariatora. Tworzą go dwie ruchome pary kół stożkowych, które stale i bezstopniowo regulują okres przekazywany z silnika na osie, a dalej na koła. Jednostka sterująca, która decyduje o zmianie przełożenia sprawia, iż ruch ten zawsze przebiega płynnie. Możliwa jest także 7-stopniowa zmiana biegów poprzez kierowcę, dająca mu poczucie kontroli na samochodem, niczym w manualnej skrzyni biegów. W rzeczywistości przełożenia te nie są niczym innym, jak pewnym wyborem z nieskończonej liczby ustawień łańcucha przenoszącego okres napędowy, który w przekładni Multitronic może dochodzić nawet do 330 Nm. Multitronic gwarantuje bardzo cichą, dynamiczną i oszczędną jazdę.Konstrukcja tej przekładni pozwala na uniknięcie tak zwany efektu "gumowego paska". Charakteryzuje on inne skrzynie typu CVT (Continuously Variable Transmission), a bazuje na okresowym wzroście obrotów silnika w trakcie dodawania gazu bez odczuwalnego przyspieszenia.

Co znaczy Martwy Punkt:
Porównanie Region, którego nie widać w lusterkach wstecznych pojazdu multitronic co znaczy.
Krzyżówka MIVEC:
Dlaczego Innovative Valve timing & lift Electronic Control, elektronicznie sterowany mechanizm zmiennych faz rozrządu stworzony poprzez Mitsubishi. Technologia zmiennych faz rozrządu zaprojektowana poprzez multitronic krzyżówka.
Co to jest MSR:
Jak lepiej Regulation, mechanizm optymalizacji przyczepności w trakcie hamowania silnikiem. Klasyfikacja momentu hamującego silnika jest jedną z funkcji sterownika ABS. Zapobiega ona blokowaniu kół napędowych multitronic co to jest.
Słownik Manszety:
Kiedy Obiekt przegubu skrzyni biegów. Ich celem jest zapobieganie wyciekom i uszczelnianie przegubów osi. Producenci: FORSCH, Teknorot multitronic słownik.

Do czego służy Multitronic w samochodzie Jak działa M .

  • Dodano:
  • Autor: