Definicja Nagar. Co znaczy ścianach komory spalania, denku tłoka i zaworach. Występuje on w.
nagar co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nagar

Co znaczy NAGAR: Twardy osad zbierający się na ścianach komory spalania, denku tłoka i zaworach. Występuje on w silnikach spalinowych. Nagar złożona jest z żywicy, koksu i popiołu, które są spalonymi nie do końca cząsteczkami paliwa i oleju smarowego. Zbierający się nagar może się rozżarzyć w trakcie pracy silnika, a w jednostkach z zapłonem iskrowym, może być przyczyną przedwczesnego zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Jego nadmiar może wywołać pomniejszenie objętości komory spalania, co z powodu powodować będzie przyspieszenie zużycia silnika. Dodatkowo pogarsza on chłodzenie silnika. Skłonność paliwa i oleju smarowego do tworzenia nagaru można mierzyć dzięki liczby Conradsona.

Definicja Nakładki Karoserii:
Co to jest stylizacyjne albo ochronne dla karoserii nadwozia jak na przykład listwy boczne, nadkola. Wykonane są przeważnie z platiku, chromowane albo polakierowane w kolorze nadwozia. Producenci: Retov, Cameo nagar.
Definicja Nadkola:
Co to jest Obiekt karoserii samochodu okalający koła pojazdu. Przeważnie wykonany z blachy albo plastiku. Również w formie nadkoli wewnętrznych. Producenci: INTER DAGNEX, Florimex nagar.
Definicja Nagrzewnica Kabiny:
Co to jest Urządzenie grzewcze w samochodzie. Dzięki niemu możliwa jest zmiana temp. wewnątrz pojazdu. Producenci: Roltech, Secomat nagar.
Definicja Nadsterowność:
Co to jest przeciwne do podsterowności. Przeważnie ujawnia się ono w trakcie szybkiego pokonywania łuków. Wtedy także tył pojazdu charakteryzuje się skłonnością do straty przyczepności. Auto skręca wtedy nagar.

Czym jest Nagar znaczenie w Słownik na N .

  • Dodano:
  • Autor: