Definicja Półoś. Co znaczy układu napędowego pojazdu. Łączy on skrzynię biegów albo tylny most z.
półoś co to jest

Czy przydatne?

Definicja Półoś

Co znaczy PÓŁOŚ: Półoś napędowa to jest obiekt układu napędowego pojazdu. Łączy on skrzynię biegów albo tylny most z piastą koła. Umożliwia przeniesienie momentu napędowego z silnika wprost na koło pojazdu. Półoś złożona jest przeważnie z dwóch przegubów i osi łączącej. Kluczowym zadaniem półosi napędowych jest przenoszenie momentu obrotowego z przekładni głównej do kół napędowych samochodu. Półosie mogą być sztywne albo przegubowe w zależności od tego czy ich zadaniem jest doprowadzenie momentu do kół napędowych kierowanych czy niekierowanych, bądź także w zależności czy to są koła zawieszone zależnie czy niezależnie.Można rozróżnić następujące typy półosi napędowych: niedociążone, odciążone i częściowo odciążone.

Definicja Pasek Balansowy:
Co to jest Część składowa systemu paska rozrządu i wałków rozrządu. Zapobiega drganiom silnika. Producenci: Jakoparts, NTN półoś.
Definicja Parownik:
Co to jest Odmiennie reduktor, wykorzystywany do regulacji wydatku gazu na biegu jałowym w instalacjach LPG. Producenci: LOVATO półoś.
Definicja Przegub:
Co to jest wykorzystywany do przekazywania momentu obrotowego z jednego wału na inny, w sytuacjach, gdy osie obrotu tych wałów są do siebie nachylone na półósi. Odznacza się pomiędzy innymi przeguby zewnętrzne półoś.
Definicja Powershift:
Co to jest przygotowana poprzez Volvo Cars i firmę Getrag. To jest w pełni automatyczna, sekwencyjna przekładnia sześciobiegówa zaopatrzona w dwa sprzęgła. Skrzynia "Powershift" funkcjonuje jak dwie półoś.

Czym jest Półoś znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: