Definicja Półoś. Co znaczy układu napędowego pojazdu. Łączy on skrzynię biegów albo tylny most z.
półoś co to jest

Czy przydatne?

Definicja Półoś

Co znaczy PÓŁOŚ: Półoś napędowa to jest obiekt układu napędowego pojazdu. Łączy on skrzynię biegów albo tylny most z piastą koła. Umożliwia przeniesienie momentu napędowego z silnika wprost na koło pojazdu. Półoś złożona jest przeważnie z dwóch przegubów i osi łączącej. Kluczowym zadaniem półosi napędowych jest przenoszenie momentu obrotowego z przekładni głównej do kół napędowych samochodu. Półosie mogą być sztywne albo przegubowe w zależności od tego czy ich zadaniem jest doprowadzenie momentu do kół napędowych kierowanych czy niekierowanych, bądź także w zależności czy to są koła zawieszone zależnie czy niezależnie.Można rozróżnić następujące typy półosi napędowych: niedociążone, odciążone i częściowo odciążone.

Definicja Przełącznik Wentylatora:
Co to jest Przełącznik służy do zmiany trybów pracy wentylatora. Pozwala na regulacje zimnym i ciepłym powietrzem. Producenci: Valeo, HANS PRIES półoś.
Definicja PAX:
Co to jest który został stworzony poprzez koncerny oponiarskie Michelin i Pirelli. Jego zadaniem jest ochrona kierowców i pasażerów samochodu przed niebezpieczeństwem związanym z nagłym ubytkiem powietrza w półoś.
Definicja PSM:
Co to jest Management, układ wspomagający kierowcę w trakcie ekstremalnych warunków jazdy. Wspomagają go czujniki monitorujące kierunek jazdy, szybkość, szybkość obrotową (wokół osi pionowej) i przyspieszenie półoś.
Definicja Pasek Klinowy:
Co to jest ważniejszych przedmiotów silnika, podlegający czsowej zamianie. Jego zadaniem jest napędzanie energią wychodzącą z silnika, różne urządzenia w samochodzie. W autach z niższej półki przeważnie to jest półoś.

Czym jest Półoś znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: