Definicja Powershift. Co znaczy przygotowana poprzez Volvo Cars i firmę Getrag. To jest w pełni.
powershift co to jest

Czy przydatne?

Definicja Powershift

Co znaczy POWERSHIFT: Technologia została przygotowana poprzez Volvo Cars i firmę Getrag. To jest w pełni automatyczna, sekwencyjna przekładnia sześciobiegówa zaopatrzona w dwa sprzęgła. Skrzynia "Powershift" funkcjonuje jak dwie równolegle działające mechaniczne skrzynie biegów sterowane ręcznie (kolokwialnie zwane "ręcznymi"). Układ ten zaopatrzony jest w dwa, mokre sprzęgła, które działają z wyjątkiem siebie. Pierwsze sprzęgło steruje biegami nieparzystymi (1, 3, 5 i wstecznym), drugie steruje biegami parzystymi (2, 4 i 6). Sprzęgła, przez sterowane elektrohydrauliczne, działają na zmianę jedno po drugim. Kiedy załączony jest pierwszy bieg, drugi bieg jest już przygotowywany do uruchomienia. Znaczy to iż kiedy silnik na pierwszym biegu osiągnie pełną moc układ jest gotowy na maksymalnie szybkie załączenie drugiego biegu Po uruchomieniu drugiego, przygotowywany jest bieg trzeci, i tak dalej Pozwala to na przekazanie mocy bez zakłóceń i bez utraty momentu obrotowego, co gwarantuje szybką i gładką zmianę biegów przy jednoczesnym ciągłym przyspieszeniu samochodu(nawet w trakcie zmiany biegu).Skrzynia Powershift oparta jest na technologii wykorzystywanej w "ręcznych" skrzyniach biegów. Jedyną różnicą jest fakt połączenia każdego ze sprzęgieł ze swoim własnym wałkiem wejściowym. Jeden wałek obraca się wewnątrz drugiego. Wał wewnętrzny steruje wałkiem zdawczym dla biegów: pierwszego, trzeciego, piątego i wstecznego, z kolei wałek zewnętrzny dla biegu drugiego, czwartego i szóstego. Sprzęgła sterowane są dzięki układu elektrohydraulicznego, która zapewnia, iż kiedy jedno sprzęgło jest załączone, drugie jest rozłączone i na odwrót. Każde ze sprzęgieł funkcjonuje jak sprzęgło poślizgowe. Tłok dopycha do siebie ustaloną liczbę tarcz sprzęgła i dzięki wytworzonemu tarciu doprowadza do ich wzajemnego zablokowania.Dzięki wykorzystaniu podwójnych mokrych sprzęgieł skrzynia biegów Powershift może funkcjonować przy wysokim momencie obrotowym i nie ma zasadniczo jakichkolwiek ograniczeń w dziedzinie wyboru przełożenia. Dlatego układ ten doskonale pasuje do współczesnych, silników diesla o sporych mocach.

Definicja Przełączniki Zespolone:
Co to jest System znajdujący się przy kolumnie kierownicy, odpowiedzialny za włączanie i przełączanie kilku przyrządów: światłami, kierunkowskazamu, spryskiwaczami etc. Producent: HANS PRIES, Magneti-Marelli powershift.
Definicja Pompa Sprzęgła:
Co to jest Pompa ta ma na celu zapewnienie odpowiedniego ciśnienia w układzie w trakcie wysprzęglania albo zmiany biegu. Posiada zbiornik wyrównaczy. Producenci: Lucas, TRW Automotive powershift.
Definicja Panewki Główne:
Co to jest korbowego. Odmiennie nazywane łożyskami kluczowymi, na których wał korbowy obraca się w kadłubie silnika, a czopy korbowe wału obracają się w łożyskach korbowych łbów korbowodowych. Producenci: ACL powershift.
Definicja Pierścienie Tłokowe:
Co to jest silniku występują trzy typy pierścieni. kompresyjny (uszczelnia komorę spalania), kompresyjno-zgarniający (zgarnianie nadmiaru oleju z gładzi cylindra) i zgarniający (zgarnia nadmiar oleju ze ścianki powershift.

Czym jest Powershift znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: