Definicja Przepustnica. Co znaczy powietrza do cylindrów w jednostkach napędowych zasilanych.
przepustnica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przepustnica

Co znaczy PRZEPUSTNICA: Obiekt sterujący dopływem powietrza do cylindrów w jednostkach napędowych zasilanych benzyną. Jest połączony z pedałem gazu przy użyciu cięgła albo w sposób elektroniczny. Naciśnięcie pedału gazu sprawia, iż ukryta w kanale dolotowym albo w gardzieli gaźnika przepustnica przepuszcza więcej powietrza do kolektora dolotowego. W konstrukcjach gaźnikowych wymusza to także wyrwanie większej ilości benzyny z dysz. W konstrukcjach opartych na wtrysku wzmacnia podawanie benzyny do wtryskiwaczy. W nowoczesnych jednostkach napędowych coraz częściej wykorzystuje się rozwiązania umożliwiające rezygnację z przepustnicy. Dotychczas na rynku jest dostępna jedna taka konstrukcja. To jest Valvetronic autorstwa BMW.

Definicja Przesuwka Biegu:
Co to jest systemu skrzyni biegów. W połączeniu z innymi elementami służy do zabezpieczenia konkretnego biegu przed jego ewentualnym "wyskoczeniem" w trakcie jazdy. Producenci: Jungheinrich Polska Sp przepustnica.
Definicja Podłużnice:
Co to jest Podłużnice są stalowym bądź aluminiowym elementem podwozia. Znajduą się na bokach pojazdu, kształtem przypominając ułożone równolegle szyny o odpowiednich wygięciach. Producenci: ORAN, Valeo przepustnica.
Definicja Piasta Koła:
Co to jest Część koła napędowego, powiązana z przegubem i wahaczem. We współczesnych nowoczesnych samochodach użytkowane są z powodzeniem od kilku już lat piasty zespolone. Producenci: SKF, Optimal przepustnica.
Definicja Pierścień Synchronizatora:
Co to jest Pierścien sprzegający wałek pompy olejowej w skrzyni biegów. W uproszczonej funkcji odpowiada za synchronizację przedmiotów przekładni zmiany biegów. Producenci: ZF, C.E.I przepustnica.

Czym jest Przepustnica znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: