Definicja Przepustnica. Co znaczy powietrza do cylindrów w jednostkach napędowych zasilanych.
przepustnica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przepustnica

Co znaczy PRZEPUSTNICA: Obiekt sterujący dopływem powietrza do cylindrów w jednostkach napędowych zasilanych benzyną. Jest połączony z pedałem gazu przy użyciu cięgła albo w sposób elektroniczny. Naciśnięcie pedału gazu sprawia, iż ukryta w kanale dolotowym albo w gardzieli gaźnika przepustnica przepuszcza więcej powietrza do kolektora dolotowego. W konstrukcjach gaźnikowych wymusza to także wyrwanie większej ilości benzyny z dysz. W konstrukcjach opartych na wtrysku wzmacnia podawanie benzyny do wtryskiwaczy. W nowoczesnych jednostkach napędowych coraz częściej wykorzystuje się rozwiązania umożliwiające rezygnację z przepustnicy. Dotychczas na rynku jest dostępna jedna taka konstrukcja. To jest Valvetronic autorstwa BMW.

Definicja Popychacz Zaworu:
Co to jest Obiekt konstrukcyjny zespołu zaworów. Znajduą się między wałkiem rozrządu a zaworami i regulują luzy zaworowe tak by cały układ był szczelnie zamknięty. Producenci: INA, Motive przepustnica.
Definicja Pokrywa Zaworów:
Co to jest Obiekt osłaniający zawory w komorze sinika. Najczęściej wykonany ze stopów żeliwnych albo plastiku. Producenci: Elring przepustnica.
Definicja Płyta Podłogowa:
Co to jest odmiennie platforma, będący fundamentalnym elementem nośnym pojazdu o konstrukcji samonośnej. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności na zginanie i skręcanie. W dzisiejszych czasach przepustnica.
Definicja Palec Rozdzielacza:
Co to jest Palec rozdzielacza, część składowa rozdzielacza zapłonu, kształtka wykonana z ebonitu, fibry albo innego dielektryka, osadzona na wale rozdzielacza. Producenci: EPS, Bremi przepustnica.

Czym jest Przepustnica znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: