Do czego Retarder. Co znaczy którego zadaniem jest wspomaganie hamowania silnikowego na stromych.
retarder co to jest

Czy przydatne?

Retarder w samochodzie

Co znaczy RETARDER: To jest szczególne urządzenie, którego zadaniem jest wspomaganie hamowania silnikowego na stromych zjazdach. Przeważnie montowane ono jest w ciężkich pojazdach takich jak autobusy, ciągniki siodłowe i pojazdy ciężarowe. Jego działanie opiera się na hamowaniu pojazdu silnikiem poprzez częściowe 'zdławienie' wylotu spalin. Opór, jaki wywołuje ten mechanizm, używany jest do obniżenia obrotów silnika.Montaż tego urządzenia jest bardzo przydatny, gdyż w sporych pojazdach, hamowanie silnikiem jest praktycznie niemożliwe, w sposób, w jaki dzieje się to w samochodach osobowych. Aktualnie, tego typu rozwiązanie jest montowane w standardowym wyposażeniu większości aut ciężarowych.

Co znaczy Reperaturka Pompy Sprzęgła:
Porównanie Zbiór obręczy, pierścieni i gumowych przedmiotów pompki sprzęgła. Producenci: FEBI Bilstein, HANS PRIES, FAG, Autofren retarder co znaczy.
Krzyżówka Reperaturki:
Dlaczego Osłony blacharskie dla wielu przedmiotów nadwozia samochodu - błotników, wlewu paliwa, poszycia drzwi, nadkoli, i tym podobne Producenci: Frenkit, Embo retarder krzyżówka.
Co to jest Rolka Paska Klinowego:
Jak lepiej Obiekt w kształcie rolki odpowiadający za zgodne prowadzenie paska klinowego. Zsynchronizowany z napinaczami paska klinowego. Producenci: SNR, SKF retarder co to jest.
Słownik Rolki Rozrządu:
Kiedy Metalowe rolki po których przemieszcza się pasek rozrządu. Odpowiadają za zgodne napięcie paska, który napędza pomiędzy innymi pompę wodną. Producenci: SKF, Febi retarder słownik.

Do czego służy Retarder w samochodzie Jak działa R .

  • Dodano:
  • Autor: