Definicja Rozrząd. Co znaczy rozrządu. Zespół systemów, których zadaniem jest sterowanie.
rozrząd co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozrząd

Co znaczy ROZRZĄD: Nazywany także mechanizmem rozrządu. Zespół systemów, których zadaniem jest sterowanie napełnianiem i opróżnianiem cylindrów spalinowych w silniku czterosuwowym. To jest jedno z głownych urządzeń w silniku, do tego bardzo dokładne. Napęd z wału korbowego jest przenoszony do wałka rozrządu najczęściej dzięki paska albo łańcucha. Występują także konstrukcje gdzie są używane koła zębate. W okresie pracy zawory zamykają się albo otwierają w ustalonym momencie. Jeśli całość nie będzie zsynchronizowana, silnik nie uruchomi się bądź także będzie pracował niepoprawnie, co może doprowadzić do jego poważnego uszkodzenia.wspólnie z postępem techniki motoryzacyjnej, producenci coraz częściej zaczynają sięgać po rozwiązania, które pozwalają na zmianę faz rozrządu w pewnych granicach. Chodzi tutaj raczej o przesunięcie momentu otwierania i zamykania zaworu, a w nie wszystkich sytuacjach nawet o zmianę wzniosu. Pozwalają na to różne dodatkowe urządzenia, które są montowane wewnątrz głowic albo na krzywkach wałków. Takie rozwiązanie powiększa sprawność silnika przy wysokich obrotach wału korbowego.

Definicja Ramiona Układu Kierowniczego:
Co to jest Sztywne przedmioty konstrukcyjne układu kierowniczego pozwalające na skręt kół. Znajduje się po obu stronach drążka kierowniczego. Producenci: Kuźnia Matrycowa Sp z o.o rozrząd.
Definicja Rolka Paska Klinowego:
Co to jest Obiekt w kształcie rolki odpowiadający za zgodne prowadzenie paska klinowego. Zsynchronizowany z napinaczami paska klinowego. Producenci: SNR, SKF rozrząd.
Definicja RSC:
Co to jest Control, mechanizm zapobiegający przewróceniu się samochodu. Dzięki szeregowi czujników połączonych z tym urządzeniem, możliwe jest uniknięcie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Po raz pierwszy rozrząd.
Definicja Rozrusznik:
Co to jest startera silnika. Urządzenie przeważnie posiada system elektryczny, który obraca wał korbowy silnika i nadaje mu właściwą szybkość obrotową przy uruchumiania jednostki napędowej. Producenci: Bosch rozrząd.

Czym jest Rozrząd znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: