Definicja Rozrząd. Co znaczy rozrządu. Zespół systemów, których zadaniem jest sterowanie.
rozrząd co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozrząd

Co znaczy ROZRZĄD: Nazywany także mechanizmem rozrządu. Zespół systemów, których zadaniem jest sterowanie napełnianiem i opróżnianiem cylindrów spalinowych w silniku czterosuwowym. To jest jedno z głownych urządzeń w silniku, do tego bardzo dokładne. Napęd z wału korbowego jest przenoszony do wałka rozrządu najczęściej dzięki paska albo łańcucha. Występują także konstrukcje gdzie są używane koła zębate. W okresie pracy zawory zamykają się albo otwierają w ustalonym momencie. Jeśli całość nie będzie zsynchronizowana, silnik nie uruchomi się bądź także będzie pracował niepoprawnie, co może doprowadzić do jego poważnego uszkodzenia.wspólnie z postępem techniki motoryzacyjnej, producenci coraz częściej zaczynają sięgać po rozwiązania, które pozwalają na zmianę faz rozrządu w pewnych granicach. Chodzi tutaj raczej o przesunięcie momentu otwierania i zamykania zaworu, a w nie wszystkich sytuacjach nawet o zmianę wzniosu. Pozwalają na to różne dodatkowe urządzenia, które są montowane wewnątrz głowic albo na krzywkach wałków. Takie rozwiązanie powiększa sprawność silnika przy wysokich obrotach wału korbowego.

Definicja Reparaturka Zacisku Hamulcowego:
Co to jest Zbiór osłon i uszczelek do zacisków hamulcowych. Przeważnie wykonanych z gumy. Producenci: Autofren, Frenkit rozrząd.
Definicja Ramy Boczne:
Co to jest Przedmioty konstrukcyjne samochodu przebiegając wdłuż bocznych partii pojazdu. Odpowiadają za sztywność i bezpieczeństwo karoserii rozrząd.
Definicja Rolka Prowadząca Paska Klinowego:
Co to jest powierzchni styku z paskiem klinowym ma charakterystyczne rowki, wykorzystywane do jego właściwego prowadzeniu w całym obiegu i zapewnia zgodne napędzanie alternatora. Producenci: LUK, Febi Bilstein rozrząd.
Definicja Reperaturka Wysprzęglika:
Co to jest Zbiór gumowych i metalowych obręczy wysprzęglika, który w samochodzie jest częścią układu sprzęgłowego. Producenci: FEBI Bilstein, HANS PRIES rozrząd.

Czym jest Rozrząd znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: